آخرین رتبه بندی خودرو منتشر شد

0

امیرحسین قناعتی، معاون خودرویی وزارت صنایع گفت: در بازه زمانی 30 روزه منتهی به 30 دی ماه در مجموع 79 هزار و 853 دستگاه خودرو سواری و وانت در ایران تولید شد. و تجارت.

به گزارش سایت خودروی محلی پرشین خودرو، تقریباً 95 درصد خودروهای تولید شده را خودروهای سواری و مابقی خودروهای وانت بوده است. سی و چهار مدل خودروی سواری و تنها شش مدل وانت تولید شد.

خودروها بر اساس استانداردهای اخیراً ارتقاء یافته ارزیابی و در پنج محدوده قیمتی طبقه بندی شدند. در ژانویه، سیستم ممیزی خودروی ایران به منظور ایجاد مجوزهای جدید، بازنگری شد.

پس از ارتقا، به خودروها رتبه‌بندی یک تا پنج ستاره داده می‌شود، در حالی که قبلاً به آنها درجه‌بندی عددی بالاتر یا زیر صفر داده می‌شد.

مدل پراید X131 سایپا رکورد بیشترین تعداد تولید را در اختیار داشت در حالی که ASA Besturn B50 مشتق از چین (تولید گروه بهمن) در انتهای همین لیست قرار داشت.

به گفته قناعتی، آخرین داده ها نشان می دهد که 19 خودرو رتبه تک ستاره، 10 مدل زیر رتبه دو ستاره و پنج مدل دارای سه ستاره هستند. هیچ خودرویی در رتبه‌بندی بالاتر قرار نگرفت و کلاس رتبه‌بندی چهار و پنج ستاره خالی ماند.

در مقایسه با ماه قبل، کیفیت دو مدل سوزوکی گرند ویتارا و JAC-S5 یک ستاره کاهش یافت، ASA Besturn B50 با یک ستاره ارتقا یافت در حالی که کیفیت تمام خودروهای دیگر بدون تغییر باقی ماند.

بیشترین و کم‌تولیدترین وانت بار به ترتیب آریسون و کارا بوده است. آریسون توسط شرکت ایران خودرو تولید می شود و گروه بهمن کارا را با همکاری مزدا تولید می کند. هر شش مدل وانت وانت تولید و ارزیابی شده در طول دوره یک ماهه امتیاز تک ستاره دریافت کردند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.