آغاز به کار کمیته اجرایی باشگاه کارآفرینان نوجوان در استان ها

0
– اخبار اقتصادی –
به گزارش خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم، 16مرداد ماه سال جاری بود که دستورالعمل جدید برگزاری باشگاه کارآفرینان نوجوان با رویکرد افزایش اشتغال­ پذیری و آماده ­سازی افراد برای ورود موفق به عرصه کسب و کار توسط امید ملک مدیرکل دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار به ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان­ها ابلاغ گردید.

آموزش مهارت­ های نرم کارآفرینانه جهت ایجاد و تقویت رویکرد و نگرش خـلاقانه و نوآورانه در نوجوانان از اهـداف اصلی این طـرح می­باشد. بر اساس این دستورالعمل با نظارت ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان­ ها، برگزاری باشگاه توسط بخش خصوصی و در مدارس نیز با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان انجام خواهد شد.

با توجه به ابلاغ دستورالعمل باشگاه کارآفرینان نوجوان با رویکرد افزایش اشتغال پذیری و لزوم تببین موضوع برای همکاران محترم ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها به منظور اجرای صحیح دستورالعمل، نشست تبیینی به صورت مجازی در روز سه شنبه مورخ 21 شهریور ماه سال جاری با حضور مدیرکل دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار، سرپرست  موسسه کار و تامین اجتماعی برگزار شد.
 
دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار اعلام کرد: با توجه به ابلاغ دستورالعمل باشگاه کارآفرینان نوجوان با رویکرد افزایش اشتغال پذیری و لزوم تببین موضوع برای همکاران  ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها به منظور اجرای صحیح دستورالعمل، نشست تبیینی به صورت مجازی در روز سه شنبه مورخ 21 شهریور ماه سال جاری با حضور مدیرکل دفتر توسعه نهادهای اشتغال و هدایت نیروی کار، سرپرست محترم موسسه کار و تامین اجتماعی،  همکاران  حوزه کارآفرینی و اشتغال در ستاد و ادارات کل استان ها و نمایندگان موسسه کار و تامین اجتماعی در استان ها برگزار شد.

در این نشست ضمن تشریح اهداف و کلیات موضوع، نقش موثر ادارات کل در پیشبرد بهتر فرایند باشگاه بر اساس دستورالعمل جدید و اجرا از طریق دو مسیر (بخش خصوصی و مدارس) و همچنین نقش موسسه کار و تامین اجتماعی در اجرای این طرح در راستای تربیت مربی و پشتیبانی فنی و اجرایی تبیین شد. موضوعات اطلاع­ رسانی و انجام فعالیت ­های ترویجی و تبلیغی، تسهیل در صدور موافقت­نامه های برگزاری باشگاه، افزایش کمی و کیفی دوره­ های آموزشی، استفاده از ظرفیت انجمن­ های استانی مراکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، تعامل با آموزش و پرورش استان از اهم موارد مطروحه در این نشست بود.

 مقرر گردید به عنوان اولین گام، کمیته اجرایی در استان­ ها با ارکان مندرج در دستورالعمل تشکیل و فرایند اجرای باشگاه آغاز شود.

 
 

[انتهای پیام]

منبع: تسنیم

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.