آغاز واگذاری الکترونیکی سهام عدالت متوفیان به وراث از فردا

0
به نقل از ایلنا:

رییس سازمان بورس خبر داد:


رییس سازمان بورس از آغاز واگذاری الکترونیکی سهام عدالت متوفیان به وراث از فردا خبر داد.

مجید عشقی، رییس سازمان بورس  در مراسم افتتاح نمایشگاه اینوکس از آغاز واگذار الکترونیکی سهام عدالت متوفی به وراث از فردا خبر داد و گفت: سهام عدالت جمعیت ۵٠ میلیون نفری را در کشور پوشش داده و از سال ٨۴ این سهام به متقاضیان تخصیص داده شده و در  این ١٧ سال برخی از سهامداران فوت شدند که از فردا انتقال الکترونیکی  واگذاری این سهام به وراث شروع می شود.

وی ادامه داد: تاکید می‌کنم که انتقال سهام متوفیان به وراث بدون دریافت هیچ گونه کارمزد است و بدون هیچ گونه وجهی این سهام به ورارث منتقل می شود و کافی است که در ادامه انتقال الکترونیکی یکی از وراث به یکی از کارگزاری‌‌ها مراجعه کند.

رییس سازمان بورس با بیان اینکه در سالهای گذشته نقش بازار سرمایه در تامین مالی در اقتصاد کشور کمرنگ بود اما از سال ١٣٨۴ با تصویب قانون اوراق بهادار نقش بازار سرمایه پررنگ‌تر گفت:در سال گذشته، حدود ١۵٠٠ همت در سیستم بانکی افزون بر وام هایی که در سال‌های گذشته به بخش‌های غیر دولتی تخصیص داد، در حالی که این مبلغ سال گذشته در بازار سرمایه ۶۰۰ همت بوده‌است. 

وی ادامه داد : میزان تامین مالی از بورس به ۳۰ درصد رسیده در حالی که این رقم در سال ۱۳۹۵حدود ۱۴ بوده است. همچنین در ۶ ماهه اول امسال مجموع انتشار اوراق و افزایش سرمایه حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام شده که احتمالا تا پایان امسال این عدد به ۸۰۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد که این اعداد نشان می‌دهند که بازار سرمایه می‌تواند نقش موثری در تامین مالی اقتصاد داشته باشد.

عشقی افزود: امسال تعداد نهادهای مالی فعال به بیش از هزار نهاد مالی افزایش پیدا کردند در حالی این عدد در دو سال گذشته ۲۰۰ نهاد مالی بود.

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.