آلمان و ایتالیا با قوانین سختگیرانه تصویب اتحادیه اروپا مخالفند

0

بر اساس اسناد و منابع اتحادیه اروپا، آلمان و ایتالیا با اقدامی برای نظارت بیشتر اتحادیه اروپا بر نحوه تصویب خودروهای جدید برای فروش در این بلوک توسط قانونگذاران ملی خودرو، مخالف هستند.

Automotive News گزارش داد که پس از رسوایی فولکس واگن دیزل، اتحادیه اروپا خواهان قدرت حسابرسی مقامات ملی تایید خودرو و جریمه مستقیم خودروسازان است.

منابع اتحادیه اروپا می گویند که سه قانونگذار این اتحادیه – پارلمان اروپا، دولت های عضو اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا – به مصالحه در مورد پیش نویس قانون نزدیک شده اند، اما در مورد میزان قدرت نظارت بر بازار که به بروکسل می دهد اختلاف نظر دارند.

الزبیتا بینکووسکا، کمیسر صنعت اتحادیه اروپا به رویترز گفت: «ما به کیفیت و استقلال بیشتر در سیستم، بررسی بیشتر خودروهای در حال تردد، و نظارت اروپایی نیاز داریم. “من خوشبین هستم که توافق در حال حاضر در دسترس است.”

اسناد اتحادیه اروپا که توسط رویترز مشاهده شده است نشان می دهد که قانونگذاران اتحادیه اروپا از کمیسیون می خواهند تا بتواند ممیزی منظم مقامات ملی تایید خودرو را انجام دهد. برخی از کشورهای عضو، از جمله فرانسه، هر پنج سال یکبار از دو روز تأیید پشتیبانی می‌کنند.

با این حال، آلمان با بازرسی‌های این کمیسیون مخالف است و در مقاله‌ای به تاریخ 30 نوامبر که توسط رویترز مشاهده شد، استدلال می‌کند که «هر نوع حسابرسی به معنای بوروکراسی اضافی بدون سودمندی است». منابع گفتند ایتالیا و هفت کشور دیگر شرایطی را می خواهند که قدرت نظارتی کمیسیون را تضعیف کند.

خلاصه می‌شود: آیا ما می‌خواهیم کمیسیون در امور مقامات ملی تایید نوع بپردازد؟ یک دیپلمات گفت “بعد از Dieselgate، نه گفتن سخت است.”

یکی دیگر از موارد مورد اختلاف، تعداد آزمایش‌های آلایندگی در جاده است که یک کشور موظف به انجام آن است – پس از این که چنین بررسی‌هایی در ایالات متحده به کشف رسوایی فولکس‌واگن در سال 2015 کمک کرد.

پیش‌نویس متن مصالحه‌ای که رویترز مشاهده کرده است پیشنهاد می‌کند که کشورهای عضو حداقل یک مورد از هر 40000 خودروی جدید ثبت‌شده در آنجا را بررسی کنند و 20 درصد از این بررسی‌ها باید شامل آزمایش‌های آلایندگی باشد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.