اتحادیه اروپا درباره یارانه چینی برای خودروهای الکتریکی تحقیق می کند

0

تحقیقات ضد یارانه‌ای بالاترین پرونده علیه چین از زمان تحقیقات اتحادیه اروپا در مورد پنل‌های خورشیدی چینی در یک دهه پیش است.

اتحادیه اروپا تحقیقاتی را در مورد یارانه های چین برای سازندگان خودروهای الکتریکی آغاز کرده است، زیرا نگرانی هایی در مورد پرداخت ها وجود دارد. آسیب رساندن به شرکت های اروپایی.

«بازارهای جهانی اکنون مملو از خودروهای برقی ارزان‌تر چینی است و قیمت آن‌ها به‌طور مصنوعی با کمک‌های هنگفت دولتی پایین نگه داشته می‌شود. اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه به قانونگذاران اتحادیه اروپا گفت: این بازار ما را مخدوش می کند.

فون در لاین گفت: «از آنجایی که ما این انحراف را از داخل در بازار خود نمی پذیریم، این را از بیرون نمی پذیریم. “بنابراین، امروز می توانم اعلام کنم که کمیسیون در حال آغاز تحقیقات ضد یارانه ای در مورد خودروهای الکتریکی که از چین می آیند.”

این کاوشگر پرمخاطب ترین پرونده علیه چین از زمانی است که کاوشگر اتحادیه اروپا در مورد پنل های خورشیدی چینی از یک جنگ تجاری یک دهه پیش جلوگیری کرد.

کمیسیون حداکثر 13 ماه فرصت خواهد داشت تا ارزیابی کند که آیا تعرفه‌هایی بالاتر از نرخ استاندارد 10 درصدی اتحادیه اروپا برای خودروها اعمال کند یا خیر.

تحقیقات ضد یارانه خودروهای باطری از چین، از جمله مارک‌های غیر چینی ساخته شده در آنجا، مانند تسلا، رنو و بی‌ام‌و را پوشش می‌دهد.

این اقدام یک پیروزی برای فرانسه است، که ابراز نگرانی کرده است که اگر اروپا در مواجهه با حمایت‌گرایی ادعایی چین قاطعانه‌تر عمل نکند، در دوران گذار سبز عقب خواهد ماند.

اما برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از جمله آلمان، نگران خشم پکن هستند، زیرا آنها بر روابط تجاری با چین متکی هستند، اگرچه برلین روز چهارشنبه از این تحقیقات استقبال کرد.

رهبران چین با سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار در یارانه‌ها به این کشور کمک کرده‌اند تا این کشور را به بزرگترین بازار خودروهای الکتریکی تبدیل کنند تا در صنعتی که به‌عنوان یک صنعت امیدوارکننده شناخته می‌شود، پیشتاز شود.

خودروسازان جهانی با رقابت فزاینده ای در مناطق اصلی خود از سوی مارک های چینی که سهم بازار را به خود اختصاص داده اند، روبرو هستند.

سازندگان خودروهای الکتریکی از جمله BYD Auto و واحد Zeekr از گروه جیلی فروش خود را در سال جاری در ژاپن و اروپا آغاز کردند. جیلی همچنین مالک Volvo Cars سوئد و برند لوکس تمام الکتریکی آن، Polestar است.

فون در لاین گفت اروپا برای رقابت باز است اما “برای مسابقه به سمت پایین” نیست.

سازندگان خودروهای اروپایی از تحقیقات اتحادیه اروپا به عنوان “سیگنال مثبت” استقبال کردند.

سیگرید دی وریس، مدیر کل انجمن خودروسازان اروپا، گفت: «کمیسیون اروپا وضعیت نامتقارن فزاینده‌ای را که صنعت ما با آن مواجه است، تشخیص می‌دهد و به رقابت مخدوش در بخش ما توجه فوری می‌کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.