احداث ۱۱ هزار و ۵۰۰ مگاوات برق تجدیدپذیر در شورای عالی انرژی تصویب شده است

0
به نقل از ایلنا:


معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو با اشاره به برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای به حداقل رساندن ناترازی برق در کشور، گفت: تاکنون احداث ۱۱ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر جدید از محل ظرفیت ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و بازپرداخت صرفه‌جویی سوخت مصرفی از سوی شورای عالی انرژی مصوب شده است.

از وزارت نیرو، یزدان رضایی در جریان بازدید از بیست‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی و نخستین جشنواره و فن بازار تخصصی صنعت برق ایران با بیان این مطلب، افزود: رفع ناترازی انرژی در بخش برق و سوخت اولیه از برنامه‌های جدی وزارت نیرو است که برای حل این مسئله اقدامات کاملی در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در همین راستا افزایش عرضه انرژی در حوزه نیروگاه‌های حرارتی توسط بخش خصوصی و دولتی، افزایش عرضه انرژی توسط صنایع برای مصارف بخش صنعت و به طور مشخص افزایش ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیر در دستور کار برنامه‌های وزارت نیرو قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: در کنار این مسئله توجه ویژه به بحث بهینه‌سازی مصرف انرژی از مهم‌ترین موضوعاتی بوده که وزارت نیرو در حال پیگیری آن است و مسائل مرتبط با آن در جلسات شورای عالی انرژی به خوبی با حضور رئیس‌جمهور بررسی و تبیین شده است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو یادآور شد: پیش از این برگزاری جلسات شورای عالی انرژی با فاصله طولانی همراه بود اما در دولت سیزدهم، رئیس‌جمهور توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته‌ و برنامه‌های خوبی در این بخش تنظیم شده است.

رضایی اضافه کرد: در همین زمینه تاکنون احداث ۱۱ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر جدید از محل ظرفیت ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید و همچنین از طریق بازپرداخت صرفه‌جویی سوخت مصرفی مصوب شده است.

وی افزود: از سوی دیگر برنامه‌ریزی خوبی برای افزایش بهینه‌سازی مصرف و ارتقای چارچوب پاداش صرفه‌جویی برای مصرف‌کنندگان نیز در صنعت برق برنامه‌ریزی شده است که امیدواریم مجموع این اقدامات بتواند ناترازی برق و سوخت را در آینده کوتاه به حداقل ممکن برساند.

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.