از تولیدکنندگان خوراک دام بین‌المللی بازدید کنید

0

رئیس انجمن خوراک دام ایران گفت: اعضای هیئت مدیره فدراسیون بین المللی صنایع خوراک دام قرار است اوایل سال 2018 برای بررسی گسترش روابط تجاری و امکان تولید مشترک خوراک دام، طیور و ماهی در کشور به ایران سفر کنند. /p>

به گزارش پایگاه خبری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، مجید موفق قدیری افزود: اعضای هیئت مدیره فدراسیون تولیدکنندگان خوراک اروپایی (FEFAC) نیز طی یک ماه آینده به ایران سفر خواهند کرد.

طبق وب سایت IFIF صنعت خوراک جهانی را به عنوان یک شرکت کننده ضروری در زنجیره غذایی که غذای پایدار، ایمن، مغذی و مقرون به صرفه را برای جمعیت رو به رشد جهان فراهم می کند، نشان می دهد.

به طور کلی، اعضای IFIF بیش از 80 درصد از تولید خوراک دام مرکب را در سراسر جهان انجام می دهند. آنها از 24 انجمن ملی در 23 کشور عضو اتحادیه اروپا به عنوان اعضای کامل و انجمن هایی در سوئیس، ترکیه، نروژ، صربستان و روسیه با وضعیت عضو ناظر/عضو تشکیل شده اند.

طبق این وب سایت، ماموریت آن نمایندگی و ترویج منافع صنعت خوراک مرکب اروپایی در سراسر جهان است.

صنعت خوراک دام در ایران حدود 64 سال پیش همزمان با صنعتی شدن دامپروری و مرغداری در کشور پا به عرصه وجود گذاشت. امروزه تولیدات داخلی 99 درصد نیاز داخلی را برآورده می کند.

به گفته تورج صارم، مقام وزارت جهاد کشاورزی، ایران در سال گذشته (منتهی به 29 اسفند 1396) به ارزش 173 میلیون دلار خوراک دام صادر کرد که نسبت به سال قبل از آن 33 درصد افزایش داشت.

مقاصد صادراتی عمدتاً شامل امارات متحده عربی، عراق، ترکمنستان، عمان، ترکیه و قطر بود

ایران سالانه 2 تا 3 میلیارد دلار مواد خام (بسته به مقدار و نوع محصولات) برای تولید خوراک دام، عمدتاً از برزیل، آرژانتین، روسیه، اوکراین و قزاقستان وارد می کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.