راه‌اندازی کاروان فرهنگی و هنری فجر ۱۴۰۰ در بوشهر

خبرگزاری ایسنا

امید پارسایی فر در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی «برگی از هزاران» در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی کاروان فرهنگی و هنری فجر خبر داد و گفت: با توجه به تجربه موفق در برگزاری کاروان هنری «حبیب» و «قهرمان» به همان شکل فعالیت خود را از ۱۲ بهمن آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌های هنری کاروان فرهنگی هنری فجر ۱۴۰۰ در استان بوشهر برگزار می‌شود تصریح کرد: برنامه‌های هنری با رویکرد نشاط‌آور، روایت انقلاب و دستاوردهای انقلاب در قالب گروه‌های نمایشی، خاطره گویی، حماسه‌خوانی، شب‌شعر، اردو عکاسی، نمایشگاه عکس، ایستگاه نقاشی کودک، نمایشگاه کتاب، اردو هنرمندان، پادکست، نشست‌های تخصصی داستان با مشارکت هنرمندان استانی اجرا می‌شود.

پارسایی فر با اشاره به مجاهدان و شهیدانی که در خلق حماسه‌های بی‌نظیر پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند را در اذهان عمومی زنده می‌کند خبر داد و بیان کرد: با توجه به شهادت شیخ ابوتراب عاشوری، سمنبر عالی پور، درختیان، میگلی اجراهای برنامه نمایش خیابانی، راوی، نمایشگاه محیطی در محل شهادت برگزار خواهد شد.

وی از راه‌اندازی خودرو در محلات کم‌ برخوردار و حاشیه نشین خبر داد و تصریح کرد: یکی دیگر از برنامه‌های کاروان فرهنگی و هنری روایت فجر ۱۴۰۰، نشاط اجتماعی و پویایی جامعه با خودرو است که این برنامه در برخی محلات با اجرای نمایش طنز، ایستگاه نقاشی، مسابقه، موسیقی برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر بابیان اینکه با توجه به موج جدید شیوع کرونا خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط استان که متأسفانه در رنگ‌بندی قرمز شده است نسبت به دستورالعمل‌های ابلاغی برنامه‌ها را ساماندهی و اجرا می‌کند.

دبیر کمیته فرهنگی ستاد دهه فجر یادآور شد: برنامه‌های دهه فجر به‌صورت استانی با مشارکت سپاه، بنیاد حفظ آثار، صداوسیما، آموزش‌وپرورش، کمیته امداد، شورای هماهنگی سازمان تبلیغات و سایر دستگاه‌ها در حال برنامه‌ریزی و اجرا هستیم.

پارسایی فر با برشمردن چهار محور در رویداد فرهنگی و هنری چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: مبارزه با تطهیر رژیم پهلوی، گام دوم انقلاب، جهاد تبین، بوشهر پایتخت مقاومت خواهد بود.

راه‌اندازی کاروان فرهنگی و هنری فجر ۱۴۰۰ در بوشهر