بستری‌های کرونا در فارس ۴ رقمی شد

خبرگزاری ایسنا

براساس این گزارش، از ابتدای شیوع این بیماری تا صبح چهارشنبه ۲۰ بهمن، یک میلیون و ۹۸۲ هزار و هشت تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های فارس تهیه و با بررسی آنها ۵۶۸ هزار و ۲۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

این گزارش حاکیست، با بستری ۲۶۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون هزار و ۱۰ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۱۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ مورد جدید فوتی کووید۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون به هفت هزار و ۵۴۸ نفر است.

گفتنی است، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۳۵ هزار و ۲۰۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

خاطرنشان می‌شود، در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۶۱۷ هزار و ۹۳۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۰۷ هزار و ۱۸۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۲۹ هزار و ۶۳۳ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۲۸۱ هزار و ۱۲۲ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

بستری‌های کرونا در فارس ۴ رقمی شد