مردم به تکلیف خود عمل کردند، حالا نوبت مسئولان است

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد، امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه امروز ۲۲ بهمن‌ماه اهواز با تأکید بر استحکام بنیان خانواده گفت: خانواده متلاشی به مثابه یک سلول سرطانی است و باید همه تلاش ما برای اصلاح این امر باشد.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره چهل‌وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تبریک آن، از حضور مردم در این مراسم تشکر کرد.

موسوی‌فرد گفت: شهدای ما بعد از شهدای عاشورا با هیچ شهید دیگری قابل مقایسه نیستند. این امت همچنین پشتیبان انقلاب هستند و اعلام می‌کنند تا آخرین قطره خون در کنار مقام معظم رهبری باقی خواهیم ماند.

موسوی‌فرد بیان کرد: به مسوولان می‌گویم ما مردم به تکلیف خود عمل کردیم و حالا نوبت شماست. مدیر باید انقلابی، مدیر و مدبر و جهادی باشد. مسوولان خوزستان در دولت انقلابی باید به گونه‌ای رفتار کنند که متفاوت از همه سال‌های گذشته باشد.

امام جمعه اهواز با تبریک ولادت امام علی علیه السلام گفت: قرآن فضیلت نامه امام علی علیه السلام است و ولایت امام مهمترین موعظه قرآن است.

وی افزود: انقلاب اسلامی از تیپ نهضت پیامبران الهی است و ماموریت آن هم همین است. یعنی اگر رهبری امام را شاهد هستیم از نوع پیامبران است و تمام مخالفانی که در برابر انبیا صف‌آرایی کردند در برابر امام و امت هم صف‌آرایی کردند.

موسوی‌فرد با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و فناوری و نظامی گفت: رفع خفقان و افزایش بینش سیاسی مردم، آزادی مردم، استقلال در سیاست خارجی، بیداری مسلمانان و مستضعفان عالم نتیجه دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی است. توسعه و عمران محصولات کشاورزی در اقتصاد، صنعت و بهداشت و درمان، اشاعه فرهنگ دینی و مردم‌سالاری دینی، گسترش فرهنگ استقلال خواهی و استکبار ستیزی از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

امام جمعه اهواز بیان کرد: علم و دانش مایه اقتدار است. اگر امتی به معنای واقعی به علم دست یابد به قدرت سیاسی دست می‌یابد. اگر علم داشتید می‌توانید سخن برتر بگویید کمااینکه دست برتر را در منطقه و فرامنطقه‌ای مشاهده می‌کنید.

وی اظهار کرد: دخالت نظامی در دیگر کشورها برای منافع دیگر کشورها، سرکوب مردم ایران برای تحکیم رژیم پهلوی از جمله اقدامات نیروهای نظامی در آن دوران بود. اما اکنون نیروهای نظامی انقلاب اسلامی بسیار قدرتمند عمل می‌کنند و دیدید که در دوران دفاع مقدس در برابر همه ابرقدرتها ایستادند. 

موسوی‌فرد در پایان از مسوولان خواست که دستاوردهای انقلاب را به نسل جوان نشان دهند. 

مردم به تکلیف خود عمل کردند، حالا نوبت مسئولان است