الزام طرح احداث دهکده اتومبیلرانی گلستان در سفر رئیس جمهور / ۳۸۵ ورزشکار سازمان یافته عضو هیئت

خبرگزاری ایسنا

مرتضی عباسی، رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان گلستان در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: برخی کشورها در اقصی نقاط جهان درآمدهای هنگفتی را از برگزاری رقابت های اتومبیل رانی و موتور سواری به دست می آورند که متأسفانه استان مرزی گلستان با توجه به استعدادهای بالقوه در این رشته ها، به دلیل فقدان امکانات، به آنچه که باید نرسیده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۸۵ ورزشکار سازمان یافته در زیرمجموعه هیئت و ۴ پیست گرگان، علی آباد، گنبدکاووس و مینودشت، فعالیت می کنند، ادامه داد: از این تعداد ۲۴ نفر خانم هستند که دارای سوابق متعددی در این رشته ها می باشند.

وی با اشاره به اینکه پیست های موجود، استانداردهای برگزاری همه مسابقات را ندارند، افزود: خوشبختانه زمینی به وسعت ۲ هکتار را در بندرترکمن جهت احداث پیست تحویل گرفته‌ایم که می شود زیرساخت های استاندارد جهانی را در آن ایجاد کنیم، ولی متأسفانه عدم تخصیص بودجه سبب شده است تا هیچ اقدامی در آن زمین صورت نگیرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود، خاطر نشان کرد: یک عزم جدی و همدلی بین دستگاهی می‌طلبد تا بتوان با ایجاد دهکده ورزش های اتومبیل رانی و موتور سواری استان گلستان را به قطب ورزش های مذکور در سطح کشور تبدیل کنیم.

قابلیت تبدیل فرودگاه های متروکه هواپیماهی سمپاش استان به پیست

عباسی با بیان اینکه هم اکنون در سطح استان گلستان چهار فرودگاه هواپیما های سم پاش را داریم که متروکه هستند، تصریح کرد: این باندها به دلیل اینکه دارای آسفالت می باشند قابلیت تبدیل شدن به پیست و یا استفاده دو منظوره را دارند.

وی اضافه کرد: اگر به این رشته ورزشی اهمیت داده شود و اماکن در اختیار دولت، با امضای تفاهم نامه به اداره ورزش و جوانان و یا هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری تحویل داده شود می‌توانیم بخش کوچکی از استعدادهای موجود در استان را مطرح کنیم.

رئیس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان گلستان، استعدادیابی را از شاخصه های این رشته عنوان کرد و یادآور شد: هم اکنون کودک ۸ ساله در زیرمجموعه موتورسواری هیئت فعالیت می کند که یکی از استعدادهای استان است و وجود اینگونه کودکان در سطح استان می طلبد تا همه زیر ساخت ها را استاندارد سازی کنیم.

وی در پایان به سفر پیش روی “دکتر رئیسی” رئیس جمهور ایران به استان خبر داد و گفت: دست اندرکاران استان باید پیشنهاد احداث دهکده استاندارد اتومبیل رانی و موتورسواری را مطرح کنند تا اعتبارات ویژه سفر ریاست جمهوری شامل حال این حوزه در زیر مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان شود.

الزام طرح احداث دهکده اتومبیلرانی گلستان در سفر رئیس جمهور / ۳۸۵ ورزشکار سازمان یافته عضو هیئت