فردیس به ۱۴ کتابخانه جدید نیاز دارد

خبرگزاری ایرنا :

سیدعباس طباطبایی  روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر این شهرستان پر جمعیت  ۶ کتابخانه دارد که باید تعداد آنها به ۲۰ کتابخانه برسد.

وی  بیان داشت : دستگاه های اجرایی شهرستان فردیس می توانند مکان های خالی اداری خود را برای  تبدیل به محیط کتابخانه ای اختصاص دهند.

طباطبایی افزود: شهرک های پیک، اهری، ارم، ۱۱۰، نسترن و راه آهن نیاز به کتابخانه دارند که با راه اندازی کتابخانه سیار می توان در ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی  شهروندان را به سمت مطالعه جذب کرد.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس گفت: در صورت واگذاری اتوبوس توسط شهرداری، امکانات راه اندازی کتابخانه سیار توسط  اداره کتابخانه های عمومی تامین می شود.

طباطبایی افزود: کتابخانه قاصدک نخستین کتابخانه ویژه و تخصصی کودک و نوجوان استان البرز در فردیس فعال شده که در این کتابخانه شاهنامه خوانی، جمع خوانی و حافظ خوانی  انجام می شود.

وی بیان داشت: پیگیر جذب زمین از سوی شهرداری فردیس برای احداث کتابخانه مرکزی برای این شهرستان هستیم ، اگر زمینی از سوی شهرداری به کتابخانه های عمومی فردیس واگذار شود ساخت کتابخانه مرکزی این شهرستان در اولویت قرار می گیرد.

کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس دارای ۱۵ هزار عضو با ۱۱۶ هزار و ۷۸ جلد کتاب هستند.

فردیس به ۱۴ کتابخانه جدید نیاز دارد