مرودشت نیازمند توسعه صنایع تبدیلی تکمیلی است

خبرگزاری ایسنا

مجتبی دهقان پور یکشنبه ۱۰ بهمن در حاشیه بازدید از شهرستان مرودشت اظهار کرد: با توجه به  تغیبرات اقلیمی باید در مسیر افزایش تولید و بهره‌وری آب گام برداریم و در این زمینه نیازمند بالا بردن مدیریت علمی و ضریب نفوذ دانش و فناوری هستیم.

او با بیان اینکه مرودشت دارای پتاتسیل های ویژه ای در تولیدات کشاورزی است، عنوان کرد: با تلاش بهره برداران بخش کشاورزی حدود یک پنجم محصولات کشاورزی استان فارس در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس با اشاره به اینکه بخش کشاورزی در اقتصاد استان جایگاه مطلوبی دارد، خاطرنشان کرد: متناسب با آن شهرستان مرودشت جایگاه ویژه ای در سطح استان و ملی دارد. 

دهقانپور با اشاره به اینکه در شرایط کنونی با تغییر اقلیم مواجه هستیم که افزایش سطح زیر کشت را با محدودیت مواجه می کند، افزود: افزایش تولید با افزایش بهره وری آب، تغییر الگوی کشت، استفاده از کف کارها در اراضی لب شور و یا شوره‌زار ها و کشت بر روی پُشته های بلند در مسیر افزایش تولید باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس جهادکشاورزی استان فارس با تاکید بر اینکه امنیت غذایی در گرو امنیت ملی است که باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: استان فارس مقام دوم در تامین غذایی است و ۲۰ درصد امنیت غذایی استان در مرودشت رقم می خورد.

مرودشت نیازمند توسعه صنایع تبدیلی تکمیلی است