اعتراض دسته جمعی در خودروساز رومانیایی داچیا

0

حدود 5000 نفر از اعضای یک اتحادیه کارگری در اتومبیل داچیا رومانی در 7 مارس اعتراض کردند، زیرا از اینکه مقامات کار روی بزرگراهی را که بخش جنوبی کشور را به مرکز شهر مرکزی وصل می کند ناراضی هستند، اعتراض کردند. سیبیو.

رنو، مالک داچیا اعلام کرده است که فقدان زیرساخت های مدرن در رومانی بر بهره وری و صادرات آن تأثیر می گذارد. نیکلاس ماور، مدیر کل خودرو داچیا تخمین زده است که بزرگراهی که کارخانه را به بزرگراه Sibiu-Nadlac در بخش غربی کشور و همچنین با مجارستان و اروپای غربی متصل می کند، به این شرکت کمک می کند تا 30 یورو برای هر خودرویی که در رومانی تولید می کند صرفه جویی کند. .

این اعتراض در شهر میوونی در جنوب رومانی، جایی که کارخانه خودروسازی در آن قرار دارد، برگزار شد. به گزارش BNE Intellinews، کارمندان کارخانه می ترسند که عدم اقدام مقامات ممکن است شغل آنها را در معرض خطر قرار دهد.

شرکت راه رومانیایی CNADNR در 7 مارس اعلام کرد که مطالعه امکان سنجی بزرگراه Pitesti-Sibiu تا 15 دسامبر که کار طراحی و اجرا آغاز می شود، تکمیل خواهد شد. بزرگراه باید در سال 2021 تکمیل شود.

کارکنان داچیا همچنین از دولت خواسته اند تا مردم را به خرید خودروهای جدید تشویق کند، شروع طرح اسقاط خودروهای جدید را تسریع بخشد و از واردات خودروهای دست دوم جلوگیری کند.

در اکتبر 2015، مور همچنین در مورد بازار کوچک محلی و نیاز دولت به تشویق خرید خودروهای جدید ابراز نگرانی کرد. بیشتر ناوگان رومانی قدیمی است و اکثر خریدها مربوط به خودروهای قدیمی است و واردات خودروهای دست دوم تقریباً سه به یک بر خرید خودروهای جدید بیشتر است.

مور در 27 اکتبر در اجلاس سرمایه گذاران خارجی در بخارست گفت: “در رومانی نداشتن بازار داخلی برای وسایل نقلیه جدید یک ضعف بسیار بزرگ است.”

«بازار وسایل نقلیه جدید از 350000 خودروی جدید در سال 2008 به کمی کمتر از 100000 [در سال 2014] کاهش یافت. وقتی دو کارخانه بزرگ داریم که 90 درصد برای صادرات کار می کنند، وضعیت خیلی قوی نیست، بنابراین بسیار مهم است که راه هایی برای راه اندازی مجدد بازار داخلی برای وسایل نقلیه پیدا کنیم.»

این شرکت همچنین به دنبال راه هایی برای اطمینان از رقابتی بودن تولید در رومانی است، زیرا هزینه های نیروی کار به سمت میانگین اتحادیه اروپا می رود.

مور در حاشیه کنفرانس گفت: «ما ظرفیت تولید را برای آینده قابل پیش‌بینی افزایش نخواهیم داد، اما به سرمایه‌گذاری در خط تولید ادامه می‌دهیم و اتوماسیون بیشتری را برای حفظ رقابت‌پذیری کارخانه‌های خود اضافه می‌کنیم.

علاوه بر کارخانه داچیا، رومانی همچنین میزبان کارخانه ای است که توسط فورد ایالات متحده اداره می شود. با این حال، تولید خودرو با 1.1 درصد کاهش در سال گذشته به 387177 دستگاه رسید که داچیا 339204 دستگاه و فورد 47967 دستگاه تولید کردند. بیشتر تولیدات صادر می شود. بازارهای اصلی صادراتی داچیا فرانسه، اسپانیا و آلمان هستند.

رسانه های رومانیایی در 4 مارس گزارش دادند، علیرغم نگرانی ها در مورد زیرساخت های حمل و نقل رومانی، خودروساز آلمانی دایملر ممکن است این کشور را به عنوان محل کارخانه احتمالی آینده در نظر بگیرد، زیرا این گروه در نظر دارد تا سال 2020 به یک رهبر شاخص در بخش پریمیوم تبدیل شود.

دایملر در حال حاضر صاحب یک کارخانه گیربکس در شهر Sebes در مرکز رومانی است که در آن 300 میلیون یورو سرمایه گذاری کرده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.