انتصاب سرپرست دفتر بازرسی صندوق بازنشستگی فولاد

0

به گزارش روز پنجشنبه ایران اکونومیست از روابط عمومی صندوق بازنشستگی فولاد، مدیرعامل صندوق در حکمی، علیرضا جوقه‌دوست را به عنوان سرپرست دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات صندوق بازنشستگی فولاد منصوب کرد.

موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد در راستای ارتقای کرامت انسانی و جایگاه اجتماعی، بهبود معیشت و سلامت بازنشستگان در سال ۱۳۵۴ امور بازنشستگی برای رسیدگی به وضعیت بازنشستگان تأسیس شد، سپس در سال ۱۳۷۵ به موسسه صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد تغییر نام یافت و زیر نظر شرکت ملی فولاد اداره می شود.

این موسسه در سال ۱۳۷۵ به عنوان موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد تحت شماره ۹۵۱۱ ثبت و در ۱۶ خرداد ۷۶ تغییر نام یافت و دارای هیأت امنای جدید (۷ عضو هیأت امنا )مدیران عامل ذوب آهن اصفهان- فولاد مبارکه- فولاد خوزستان معاون امور اجتماعی و نیروی انسانی و بالاترین مقام مسئول معدنی شرکت ملی فولاد و ۲ نفر با انتخاب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل محترم شرکت ملی فولاد است.

این صندوق در سال ۹۱ به استناد قانون ساختار رفاه و تأمین اجتماعی وتصویب نامه هیأت وزیران به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل شد. منابع مورد نیاز صندوق تا سال۱۳۹۰، از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ها و شرکت های تابعه تأمین و نسبت به پرداخت مستمری و هزینه های قانونی اقدام می شد.

با اجرای قانون ساختار نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی، صندوق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتقل شد و مطالبات در قالب” رد دیون دولت” براساس اکچوئری جهت ادامه حیات پرداخت می شود. گسترده فعالیت صندوق در ۱۵ استان کشور است که اصفهان با ۵۰ درصد فراوانی بیشترین سهم را دارد.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.