اولین تلفن تصویربرداری حرارتی ایجاد شد

0

در حالی که اکثر غرفه داران در کنگره جهانی موبایل هفته گذشته در بارسلون، اسپانیا، بر محصولاتی برای مصرف کنندگان شخصی متمرکز بودند، یک شرکت بریتانیایی گوشی مقاومی را با هدف تجار عرضه کرده است.

Bullitt تلفن هوشمند Cat S60 را در همکاری با سازنده تجهیزات ساختمانی Caterpillar و شرکت فناوری برتر FLIR Systems Inc.

توسعه داده است.

به گزارش رویترز، تا کنون، کاربرانی که می‌خواهند به تصویربرداری حرارتی روی تلفن هوشمند خود دسترسی داشته باشند، مجبور بودند لوازم جانبی را برای اتصال به دستگاه بخرند، در حالی که حسگر توسعه‌یافته توسط FLIR در میکرودوربین لپتون کاملاً یکپارچه شده است.

پیت کانینگهام، مدیر ارشد محصول Bullitt، گفت: “همه چیز در جهان یا انرژی گرمایی ساطع می کند یا انرژی گرمایی را منعکس می کند و دوربین آن را حس می کند و آن را تشخیص می دهد و این چیزی است که روی صفحه نمایش تکرار می کند.”

کانینگهام کاربردهای متعددی را برای دوربین در نظر می‌گیرد، مانند حرکت آتش‌نشانان در اتاقی پر از دود برای جلوگیری از آتش‌سوزی یا اینکه افسران پلیس بتوانند ثابت کنند آخرین بار چه زمانی خودرو رانده شده است. اگرچه کانینگهام در درجه اول برای افراد تجاری هدف قرار می گیرد، اما کانینگهام معتقد است که این ویژگی در 50٪ از همه تلفن های هوشمند ظرف پنج سال گنجانده خواهد شد.

“اگر بخواهم خانه جدیدی بخرم، می توانم به اطراف بروم و می توانم بررسی کنم که آیا لکه های مرطوبی در اطراف وجود دارد یا اینکه مالکان فعلی رنگ آمیزی کرده اند و سعی کرده اند مشکلات مربوط به نشتی یا لکه های مرطوب را پنهان کنند، بنابراین این یک چیز عالی است. به عنوان مثال، او گفت.

“همچنین چیزهای احمقانه ای مانند اینکه من به نانوایی ها می روم و تازه ترین نان را می گیرم، می توانید تلفن را نشان دهید و تشخیص دهید که تازه ترین نان کجاست. یا من سگم را عصر بیرون می گذارم و هوا کاملاً سیاه است، بنابراین اکنون می توانم سگم را بدون نیاز به تعقیب و گشتن در بوته ها پیدا کن.”

ابزاری برای تجار

بولیت می‌گوید گوشی هوشمند Cat S60 می‌تواند در برابر سقوط بر روی بتن از ارتفاع 1.8 متری بدون شکستن مقاومت کند و تا یک ساعت در زیر آب پنج متری زنده بماند.

کانینگهام گفت: علاوه بر اینکه اولین گوشی هوشمند جهان است که تصویربرداری حرارتی را ادغام می کند، همچنین ضد آب ترین تلفن جهان است. “شما می توانید این را تا عمق 5 متری ضد آب ببرید. همچنین به گونه ای طراحی شده است که از عمق 1.8 متری روی بتن بیفتد، بدون اینکه خرد شود؛ بنابراین تعداد زیادی مدارک ناهموار دیگر وجود دارد که به این معنی است که ما آن را در این اندازه تحویل می دهیم. فکر می کنم با گذشت زمان خواهید دید. توانایی کاهش ضخامت دستگاه نیز.”

کانینگهام خاطرنشان کرد که این تلفن کاربران را قادر می سازد تا دمای چندین نقطه را در یک اتاق به طور همزمان ثبت کنند. شما می‌توانید دمای یک نقطه را ثبت کنید. ما می‌توانیم این کار را در چندین نقطه نیز انجام دهیم، بنابراین می‌توانیم همزمان چندین نقطه روی صفحه را ثبت کنیم. محدوده دما در کنار صفحه، حداقل و حداکثر دما را به شما می‌دهد. در آن صحنه در آن زمان.” بن وود، رئیس تحقیقات در CCS Insight، ارائه دهندگان اطلاعات بازار در بخش تلفن همراه و بی سیم، گفت که انتظار دارد در بین برق، مکانیک ها و سازندگان محبوب باشد.

“چرا جالب است؟ خوب، آنها دنبال تاجران می روند، نه مصرف کنندگان سنتی بازار انبوه. آنها سازنده و برق و مکانیک می خواهند و می توانند از آن دستگاه استفاده کنند و شما می توانید با آن عیب یابی ساده انجام دهید، بنابراین می توانید آن را نگه دارید. به دیوار، می‌توانید ببینید که لوله‌ای نشت می‌کند، می‌توانید آن را بالا نگه دارید و به موتور نگاه کنید و می‌توانید ببینید کجا گاز نشت می‌کند.” “شما می توانید به یک دیوار نگاه کنید و ببینید که حفره ها کجا هستند؛ بسیاری از برنامه های کاربردی مختلف که امروزه از دوربین های حرارتی اختصاصی استفاده می شود، اما با قرار دادن آن در تلفن آنها، آن را کمی جذاب تر می کند.”

Cat S60 در ماه ژوئن با قیمت 599 دلار در دسترس خواهد بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.