ایران با تمام کشورهای دارای مرز خاکی تبادل برق دارد

0
به نقل از ایلنا:

سخنگوی صنعت برق گفت: با تمام کشورهایی که مرز خاکی داریم، صادرات و واردات برق داریم و ۳ کشور عمده مقصد صادرات برق، عراق، افغانستان و پاکستان هستند.

از وزارت نیرو، مصطفی رجبی‌مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: از کشورهای ارمنستان و ترکمنستان واردات برق داریم و ۳ کشور عمده مقصد صادراتمان ، عراق، افغانستان و پاکستان هستند.

رجبی مشهدی ادامه داد:  به لحاظ فنی، امکان اتصال با کشور ترکیه نیز فراهم شده و به راحتی امکان مبادله برق تا ۴۰۰ مگاوات بین دو کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه مذاکراتی انجام شده است تا بتوانیم هم برق را به این کشور صادر و هم دریافت کنیم، افزود: این تبادل به طور آزمایشی سال گذشته انجام شد و امیدواریم در آینده نزدیک زمینه تجاری سازی آن  نیز فراهم شود.

وی درباره ارتباط برقی با کشور روسیه نیز اظهار داشت: برای این ارتباط دو مسیر در نظر گرفته شده است که با فراهم شدن الزامات فنی، امکان تبادل برق فراهم خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق در خصوص تبادل با کشور ارمنستان نیز گفت: برای افزایش تبادل پایدار برق با این کشور نیازمند هستیم احداث خط انتقال برق به کشور ارمنستان به سرانجام برسد. در صورتی که این اتفاق بیفتد می‌توانیم تبادل‌ برق بیشتری داشته باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا

[انتهای پیام]

منبع: ایلنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.