ایلان ماسک ایکس از ناظر رسانه Media Matters به ​​دلیل گزارشی در مورد محتوای نازی شکایت کرد

0

پلتفورم رسانه های اجتماعی، ناظر رسانه ها را به دستکاری الگوریتم برای دور کردن تبلیغ کنندگان متهم می کند.

شرکت رسانه های اجتماعی X از یک گروه ناظر رسانه به دلیل گزارشی که این پلتفرم را متهم به قرار دادن تبلیغات از شرکت های بزرگ در کنار نئونازی ها و متهم می کند شکایت کرده است. محتوای ناسیونالیستی سفید.

در شکایتی که روز دوشنبه ارائه شد، X Media Matters را به دستکاری الگوریتم سایت به منظور «اخراج تبلیغ‌کنندگان از پلتفرم و نابود کردن X Corp» متهم کرد.

طبق دادخواست ارائه شده در دادگاه فدرال، Media Matters به ​​طور “مخفف” تبلیغاتی را که در کنار مطالب نئونازی و ناسیونالیست سفید ظاهر می‌شد، زمانی که واقعاً حساب‌های خاصی را به طور انحصاری دنبال می‌کرد و به طور “بی‌پایان” فید را برای تولید محتوای مورد نظر تازه‌سازی می‌کرد، معمولی نشان می‌داد. در تگزاس.

کن پکستون، دادستان کل تگزاس، یک جمهوری خواه، اندکی پس از آن اعلام کرد که دفتر او در مورد موضوعات رسانه ای به دلیل “فعالیت احتمالی کلاهبرداری” تحقیق خواهد کرد.

الون ماسک، مالک X در آخر هفته تهدید کرده بود که یک شکایت “گرمای هسته‌ای” علیه Media Matters و هر کسی که “در این حمله متقلبانه به شرکت ما تبانی کرده باشد” تشکیل خواهد داد.

X، که قبلا توییتر بود، از زمانی که Media Matters گزارشی را در هفته گذشته منتشر کرد که در آن می‌گفت تبلیغات برندهای بزرگ از جمله اپل، آی‌بی‌ام و اوراکل در کنار محتوایی پخش می‌شوند که «آدولف هیتلر و حزب نازی‌اش را تبلیغ می‌کند» را تجربه کرده است.

خروج تبلیغ‌کنندگان، که شامل اپل، دیزنی، آی‌بی‌ام و لاینز گیت اینترتینمنت می‌شود، همچنین در بحبوحه‌ی بحث بر سر تایید ماسک در هفته گذشته از پستی است که یهودیان را به ایجاد نفرت از سفیدپوستان و حمایت از مهاجرت توسط «انبوهی از اقلیت‌ها» متهم می‌کرد. /p>

نظر ماسک مبنی بر اینکه این پست “حقیقت واقعی” است طوفانی از انتقادات را برانگیخت، از جمله از سوی کاخ سفید، که “ترویج نفرت انگیز نفرت یهودی ستیزانه و نژادپرستانه” وی را محکوم کرد.

X فوراً به درخواست نظر الجزیره پاسخ نداد.

لیندا یاکارینو، مدیر اجرایی X در پستی روز دوشنبه گفت که “هیچ کاربر معتبری” در X تبلیغاتی را در کنار محتوای ارجاع شده توسط Media Matters ندیده است و داده ها “بر دستکاری یا ادعاها پیروز می شوند”.

«دستکاری نشوید. یاکارینو در X نوشت.

ماسک که سال گذشته توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خرید، در پستی با اشاره به تحقیقات تگزاس گفت که کلاهبرداری هم مجازات کیفری و هم مدنی دارد، پس از اینکه قبلاً Media Matters را “شیطان خالص” توصیف کرد.

Media Matters، که در سال ۲۰۰۴ توسط دیوید براک، عضو حزب دموکرات ایالات متحده تأسیس شد، بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

Angelo Carusone، رئیس و مدیر عامل Media Matters در پستی در X گفت که هدف از “دعوای بیهوده” این است که منتقدان پلتفرم را به سکوت وادار کند.

«Media Matters پشت گزارش خود ایستاده و مشتاقانه منتظر برنده شدن در دادگاه است. به جلو!» کاروسون گفت.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.