برزیل در حال مذاکره با ایران برای فروش 50 جت امبرائر است

0

یک دستیار رئیس جمهور در برزیل “با آگاهی از مذاکرات” گفت که ایران علاقه مند به خرید 50 هواپیمای مسافربری از هواپیماساز برزیلی Embraer SA است.

رویترز گزارش داد که این در حالی است که پایان تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور خاورمیانه باعث موجی از معاملات تجاری شده است.

مذاکرات برای جت ها، همراه با بسته بالقوه تاکسی، اتوبوس و کامیون ساخته شده توسط صنعت خودروی بیمار برزیل، در اکتبر و زمانی که وزیر بازرگانی برزیل آرماندو مونتیرو در راس هیئتی به تهران سفر کرد، آغاز شد.

مونتیرو ماه گذشته گفت که برزیل برای دور زدن تحریم های طولانی مدت که ایران را از استفاده از سیستم مالی ایالات متحده منع می کند، پرداختی را از ایران به یورو و سایر ارزها می پذیرد.

ایران در ژانویه قراردادی را برای 118 هواپیمای ایرباس امضا کرد و در این ماه قراردادی برای حداکثر 40 هواپیمای توربوپراپ از شرکت فرانسوی-ایتالیایی ATR منعقد کرد.

بوئینگ همچنین هفته گذشته اعلام کرد که مجوز آمریکا را برای ورود به مذاکرات با خطوط هوایی در ایران دریافت کرده است.

امبرائر به رویترز تایید کرد که مذاکره با خطوط هوایی ایران را آغاز کرده است.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد: همانطور که گفتیم، به دلیل نیاز به اصلاح ناوگان قدیمی هواپیماها و رضایت از رشد، بازار پتانسیل زیادی دارد.

یک توافق تجاری با ایران همچنین می‌تواند تیری بر بازو برای خودروسازان در حال مشکل در برزیل باشد، جایی که فروش خودرو در سال گذشته بیش از یک چهارم کاهش یافت و تقاضا برای کامیون‌های سنگین به دلیل رکود شدید اقتصادی تقریباً به نصف کاهش یافت.

دستیار ریاست جمهوری گفت که این کشور نفت خیز می تواند تا 100000 تاکسی گاز طبیعی ساخت برزیل را به همراه اتوبوس و کامیون برای ناوگان قدیمی خود سفارش دهد و برآورد اولیه 60000 تاکسی را به سمت بالا اصلاح کرد.

برزیل تا همین اواخر یکی از پنج بازار بزرگ خودروی جهان و پایگاه اصلی عملیات خودروهای فیات کرایسلر، فولکس واگن، جنرال موتورز و فورد موتور بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.