برنامه MSC برای خرید سهام کنترل کننده Oxin

0

به نظر می رسد هیچ پایانی برای تسلط گسترده شرکت فولاد مبارکه در صنعت فولاد ایران وجود ندارد، زیرا بزرگترین فولادساز کشور اعلام کرده است که قصد دارد سهام تنها تولید کننده ورق عریض ایران را خریداری کند.

بهرام سبحانی، مدیرعامل MSC روز شنبه اعلام کرد که شرکت وی مشتاق خرید سهام کنترلی شرکت فولاد اکسین خوزستان است.

این فولادساز اصفهانی در حال حاضر در بیش از 20 کارخانه فولادسازی و هلدینگ سرمایه گذاری، سهام کنترلی دارد.

به گزارش بورس 24، سبحانی گفت: در حال حاضر در حال مذاکره برای خرید هستیم.

وی افزود: این شرکت در نظر دارد در مجاورت آبهای آزاد خلیج فارس اقدام به خرید یا تأسیس کارخانه فولادسازی کند.

MSC در حال حاضر یک شرکت تابعه به نام شرکت فولاد هرمزگان دارد که در جنوب ایران فعالیت می کند.

زیرساخت های توسعه نیافته حمل و نقل در ایران برای مدت طولانی مزیت رقابتی فولادسازان در صادرات را با مشکل مواجه کرده است. عملیات نزدیکتر به آبهای آزاد به کاهش هزینه های حمل و نقل و دور زدن راه آهن و جاده های نامرغوب کمک می کند.

محمود اکبری، رئیس بازاریابی و فروش MSC گفت: این شرکت فروش 7 میلیون تن فولاد تخت را در سال جاری (از 30 اسفند) هدف گذاری کرده است.

MSC همراه با شرکت های تابعه خود، بزرگترین تولیدکننده فولاد تخت در خاورمیانه و شمال آفریقا است و 20 درصد از تقاضای فولاد منطقه را تامین می کند و 1 درصد از تولید ناخالص داخلی ایران را تشکیل می دهد.

Oxin که در جنوب استان خوزستان واقع شده است، بزرگترین تولید کننده صفحات سنگین در ایران است. این تنها تولید کننده داخلی ورق فولادی عریض سنگین است و می تواند آن را در عرض 1100-4500 میلی متر با ضخامت 8-150 میلی متر تولید کند.

اکسین در سال گذشته حدود 650 هزار تن محصولات فولادی تولید کرد که حدود 30 هزار تن آن عمدتاً به آلمان، ایتالیا، بلژیک و هلند صادر شد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.