بزرگترین فولادساز جهان برای سرمایه گذاری در مجتمع ایران

0

بزرگترین شرکت فولادسازی جهان، آرسلور میتال، پس از امضای قرارداد غول لوکزامبورگ با مجتمع صنعتی فولاد بناب، زیرمجموعه گروه مالی گردشگری ایران، قصد سرمایه گذاری در صنعت فولاد ایران را دارد.

این قرارداد مستلزم تصاحب مدیریت و عملیات تولیدی کارخانه ایران به مدت پنج سال است.

به گزارش دنیای اقتصاد، این فناوری جدیدترین فناوری تولید را در اختیار کارخانه ایران قرار می دهد و کارایی فولادسازی را بهبود می بخشد، علاوه بر این، قابلیت های بازاریابی شرکت را با اتصال آن به شبکه گسترده فولاد آرسلور میتال تقویت می کند.

شرکت توسعه صنایع و معادن ماهان، هلدینگ زیرمجموعه گروه مالی گردشگری نیز قراردادی را با آرسلور میتال برای سرمایه گذاری مشترک در بهره برداری از یک معدن سنگ آهن در استان کرمان و ایجاد کارخانه تولید مستقیم آهن کاهش یافته به عنوان بخشی از فولاد بناب منعقد کرده است. توافق پیچیده.

مجتمع فولاد بناب که در سال 1384 تاسیس شد، پس از ادغام با چند شرکت بزرگ نورد گرم و ذوب، به یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی فولادسازی ایران تبدیل شد.

ArcelorMittal پس از تصاحب فولادساز اروپای غربی Arcelor (متعلق به اسپانیا، فرانسه و لوکزامبورگ) توسط شرکت فولادسازی چندملیتی هندی Mittal Steel در سال 2006، با هزینه 40.37 یورو برای هر سهم، به ارزش تقریبی 33 میلیارد دلار، ایجاد شد. میتال استیل پیشنهاد خرید خصمانه ای را آغاز کرد که جایگزین ادغام برنامه ریزی شده قبلی بین Arcelor و Severstal شد که فاقد تایید کافی سهامداران بود.

کسب و کار حاصل ArcelorMittal نام داشت و تقریباً 10٪ از فولاد جهان را تولید می کرد و به درستی عنوان بزرگترین شرکت فولادی جهان را به خود اختصاص داد.

با این حال، مدیر اجرایی ArcelorMittal اکنون در حال عقب نشینی است، زیرا نیروگاه ایجاد شده توسط این معامله بزرگ با برخی از بدترین شرایط در بازار جهانی فولاد برای بیش از یک دهه دست و پنجه نرم می کند.

این شرکت ماه گذشته گزارش داد که زیان خالص آن در سال گذشته بیش از هفت برابر شده و به 7.9 میلیارد دلار رسیده است.

این فولادساز اکنون با تمرکز بر محصولات فولادی با ارزش بالاتر، مانند فولاد برای خودرو، به اقدامات کاهش هزینه روی آورده است.

  جریان جهانی پس از تحریم

پس از لغو تحریم های اعمال شده علیه ایران به دلیل برنامه انرژی هسته ای، بازار آینده دار فولاد ایران برای بازیگران جهانی جذابیت فزاینده ای داشته است، زیرا فولادسازان ایتالیا، آلمان، اسپانیا و کره جنوبی قبلاً جای پای خود را در این بخش مستحکم کرده اند.

>

گروه دانیلی در جریان سفر حسن روحانی رئیس جمهور و هیات عالی رتبه همراهش به ایتالیا در ماه ژانویه، قراردادهایی به ارزش 6.2 میلیارد دلار با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران برای همکاری در بخش‌های فولاد و آلومینیوم امضا کرد.

این شرکت ایتالیایی در یک جوینت ونچر با ایمیدرو، شرکت «پرشین متالیکز» را در ایران تأسیس خواهد کرد تا سالانه حدود 6 میلیون تن گندله تولید کند و ایران را در تهیه مواد اولیه به خودکفایی نزدیک کند.

در اواخر فوریه در جریان سفر جو هیونگ هوان وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی به تهران، POSCO سنگین وزن صنعتی کره جنوبی تفاهم نامه ای را با شرکت فولادسازی پارس کهن دیار پارسیان (PKP) به ارزش 1.6 میلیارد دلار امضا کرد. /p>

به عنوان بخشی از این معامله، POSCO فناوری مدرن و مقرون به صرفه ساخت فولاد FINEX را در اختیار PKP قرار می دهد.

گروه سارال اسپانیا نیز در حال حاضر پروژه های تولید اسلب و ورق فولادی پیشرفته را در شرکت فولاد اروند جهان آرا اجرا می کند و گروه اس ام اس آلمان که پیشرو در ساخت ماشین آلات و تجهیزات فولادسازی در جهان است، کوره های قوس الکتریکی را در فولاد مبارکه، خوزستان و صبا احداث می کند. شرکت ها.

تقاضای فولاد در بخش‌های ساخت و ساز و خودروسازی قرار است در چند سال آینده به میزان قابل توجهی افزایش یابد و سرمایه‌گذاری در ایران را به شرطی بسیار سودآور تبدیل کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.