بوئینگ پس از معامله ایرباس همچنان شانس دارد

0

ایران ایر می گوید که حتی پس از سفارش 118 هواپیمای جت به ارزش 27 میلیارد دلار به هواپیمای رقیب ایرباس، به محض رفع تحریم های بین المللی در ماه گذشته، برای خرید هواپیما از بوئینگ آماده است.

بوئینگ کمی عقب مانده است و با توجه به اینکه خزانه داری آمریکا که نقشی کلیدی در کنترل موانع تجاری ایفا می کند، می توانست از طریق دفتر کنترل دارایی های خارجی خود، فرهاد پرورش، مدیر اجرایی ایران ایر، مجوز صادرات اعطا کند، ممکن است سریعتر عمل کند. بلومبرگ گزارش داد که در حاشیه اجلاس بین المللی هوانوردی در تهران.

پرورش در کنفرانس هوانوردی در تهران گفت: “ما همیشه فکر می کردیم 737 برای بازار داخلی گزینه خوبی است، اما آنها رقیبی با A320 دارند.”

“ما به تازگی یک توافق بزرگ در این مورد امضا کردیم، اما این مانع از امضای توافق نامه ای با بوئینگ در مورد برخی از محصولات آنها نمی شود.”

این شرکت حامل پرچم قرارداد ایرباس خود را در روز لغو تحریم‌های اعمال شده بر سر برنامه هسته‌ای ایران فاش کرد و حسن روحانی، رئیس‌جمهور، سفارش 45 هواپیمای A320 تک راهرو و 73 A330، A350 و A380 را در سفر بعدی به پاریس تأیید کرد. /p>

بوئینگ هیچ اطلاعیه ای نداده است و در گردهمایی هوانوردی ژانویه در تهران که رقیب اروپایی اش در آن حضور داشت غایب بود.

کنفرانس دو روزه تهران در 15 تا 16 فوریه میزبان نمایندگان 50 شرکت بین المللی و همچنین هیئت های اقتصادی از 15 کشور از جمله آلمان، فرانسه، اسپانیا، سوئد، بریتانیا و بلژیک بود.

> موانع باقی می مانند

مطمئناً، موانعی برای تجارت تجاری آمریکایی با ایران وجود دارد و ایالات متحده موافقت می کند که محدودیت ها را عمدتاً برای بازیگران خارجی حذف کند. در حالی که شرکت‌های هواپیمایی تجاری تنها نهادهایی بودند که طبق توافق هسته‌ای مجوزهای ویژه به آنها اعطا شد، ایالات متحده با درخواست از آنها برای درخواست مجوز معامله خاص، اختیار خود را در مورد فروش حفظ می‌کند.

ایران ایر که در حال حاضر 27 مسیر داخلی و 29 مسیر بین المللی را ارائه می دهد، احتمالاً به هواپیماهای بیشتری نیاز دارد زیرا برنامه 10 ساله خود را با هدف حرکت از حالت بقا به توسعه ارائه می کند.

این شرکت قصد دارد از بازار ملی 80 میلیون نفری و دیاسپورای جهانی ایرانی با حدود 10 میلیون نفر و همچنین هجوم پیش‌بینی‌شده بازدیدکنندگان تجاری استفاده کند.

پرورش گفت: ایران ایر که تعداد ناوگان فرسوده آن حدود 40 فروند هواپیما از جمله بوئینگ 747، A320 و هواپیماهای A300، A310 و فوکر NV 100 متوقف شده را شامل می شود، به دنبال افزودن مسیرهایی به بازارهایی مانند کانادا، استرالیا و سنگاپور پس از دریافت هواپیماهای پهن پیکر است. این پروازها را انجام دهید.

همچنین می‌خواهد مقاصدی مانند توکیو و سئول را که تحت تحریم‌ها متوقف شده بودند، بازگرداند.

> جاه طلبی های فرودگاه

او گفت: «در حال حاضر، 747 مناسب نیست، اما اگر A330 و A350 را دریافت کنیم، می‌توانیم این برنامه‌ها را اجرا کنیم.» “ما به هواپیماها نیاز داریم، اما پتانسیل وجود دارد.”

پرورش گفت: ایران ایر قصد دارد در نهایت در بورس اوراق بهادار تهران عرضه شود، اگرچه ابتدا باید در “وضعیت مناسب” باشد و هیچ بازه زمانی تعیین نکرده باشد.

علی عابدزاده مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری در مصاحبه ای در این کنفرانس گفت: نوسازی صنعت هوانوردی ایران نیازمند خرید 160 هواپیمای منطقه ای و ارتقای ده ها فرودگاه است.

او گفت: «حدود 20 پایگاه از 80 پایگاه غیرفعال هستند و استانداردها به طور کلی باید بهبود یابد.

عابدزاده گفت که ایران جاه طلبی دارد تا فرودگاه بین المللی امام خمینی را به عنوان یک قطب منطقه ای ایجاد کند و در حال مذاکره با Bouygues SA فرانسه و Aeroports de Paris برای هزینه اولیه 2.5 میلیارد دلاری است.

وی گفت: پایگاه دوم مهرآباد تهران و پایانه های مشهد، اصفهان و تبریز نیز در اولویت هستند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.