بورس هفته را قرمز به پایان برد

0

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز چهارشنبه بیست و چهارم آبان ماه ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۷ هزار و ۱۹۱ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۳۸ هزار و ۸۷۵ واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش ۶ واحد در رقم ۷۰۲ هزار و ۱۴۰ واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت ۶۳ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۹۷۶ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش ۵۸ واحد به سطح ۱۲۶ هزار و ۲۰۰ واحد رسید. 

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز فارس، فولاد و وبملت نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل حکشتی، اخابر و ذوب از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، خاور و زاگرس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای بپیوند، حسینا و تجلی بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد تکاردان بیشترین تراکنش را داشت و ونوین و وبملت در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز بمولد، وتعاون و فن افزار بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۸ هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۶۷ میلیارد تومان بود که یک درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۲ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۸۲۳ میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، ۶۱ نماد صف خرید داشتند و ۴۵ نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۱۳ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۱۷۷ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش ۱۱ درصدی به ۳۵۴ میلیارد تومان رسید.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.