استقبال حماس از گزارش عفو بین‌الملل در خصوص نژادپرستی اسرائیل

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، هشام قاسم، رئیس اداره رسانه‌ای جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، این جنبش با قدردانی و احترام، تلاش‌های سازمان عفو بین‌الملل را در انتشار گزارش حرفه‌ای خود که حقایق را روشن می‌کند، مورد ارج قرار می‌دهد.

هشام قاسم در ادامه افزود، این گزارش با توصیف کردن رژیم اشغالگر به عنوان یک رژیم آپارتاید، واقعیت غم انگیز و فاجعه‌بار ملت فلسطین تحت اشغال رژیم صهیونیستی را به گونه‌ای که هست، تشریح و سیاست آپارتاید را که در تمامی اراضی فلسطینی اشغالی اجرا می‌شود، توضیح می‌دهد.

وی همچنین تصریح کرد، این گزارش کمکی جدید به افشای اشغالگری اسرائیل و برداشتن پوششی است که سال‌ها و دهه‌های طولانی، چه از طریق آنچه که کشورهای استعمارگر بزرگ آن را فراهم کردند و چه از طریق چشم‌پوشی آنها بر نقض‌ها و اقدامات شنیعی که انجام می‌دهند، برخوردار بوده است.

این عضو جنبش حماس همچنین اظهار داشت، هجمه اسرائیل علیه عفو بین‌الملل پس از انتشار این گزارش، به مثابه تلاش دیگری برای افزودن به نژادپرستی غیرانسانی اشغالگران است تا از طریق آن سعی دارند واقعیت‌ها را از بین ببرد و آن را از افکار عمومی جهان پنهان کند.

عفو بین‌الملل امروز سه‌شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در قدس گزارش جدیدی را تحت عنوان “رژیم آپارتاید اسرائیل علیه فلسطینی‌ها: رژیمی ظالم مبتنی بر سلطه‌گری و جنایت علیه بشریت” منتشر کرد.

دوشنبه اگنس کالامار، دبیرکل عفو بین الملل اعلام کرد که این گزارش امروز (سه‌شنبه) منتشر می‌شود.

وی گفت: ما در اکتبر می‌خواستیم با وزیر خارجه اسرائیل درباره این گزارش صحبت کنیم. اما در آن زمان به پیشنهاد ما پاسخ ندادند. زمان بسیار زیادی گذشته و ما نمی‌توانیم بیش از این برای انتشار گزارش صبر کنیم.

یائیر لاپید، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی عفو بین الملل را به “یهودستیزی” متهم کرده است.

کالامار در پاسخ به وی گفت: انتقاد از اقدامات اسرائیل به هیچ وجه یهودستیزی نیست بلکه ما با یهودستیزی مخالفیم.

استقبال حماس از گزارش عفو بین‌الملل در خصوص نژادپرستی اسرائیل