اردوغان: در سفرم به امارات محبتی بزرگ را احساس کردم

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش سرویس بین‌الملل خبرگزاری فارس،  «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه ابراز امیدواری کرده که سفر رسمی‌اش به امارات، همراه با خیر و خوبی برای مردم دو کشور و کل منطقه تکرار شود.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی» اردوغان امروز و بعد از پایان سفر دو روزه‌اش به امارات متحده عربی  در توئیت‌هایی ضمن اظهار امیدواری در خصوص گسترش روابط ابوظبی-آنکارا، از «شیخ محمد بن زاید آل نهیان» ولی‌عهد ابو ظبی به خطر حُسن میزبانی تشکر کرد.

اردوغان نوشت: «ما باور داریم که این سفر افق‌های همکاری جدیدی را به روی‌مان خواهد گشود؛ آرزو می‌کنم که این سفر تکرار شود و برای مردم دو کشور و تمام منطقه خیر و خوبی به همراه داشته باشد».

 پایگاه خبری «روسیا الیوم» نیز گزارش داد که اردوغان بعد از پایان سفر و بازگشت به آنکارا گفته است که در این سفر عشق و محبتی بزرگ را [بین دو طرف] احساس کردیم.

این اظهارات و سفرها در حالی انجام می‌شود که طی سال‌های اخیر روابط ابوظبی-آنکارا به دلیل بسیاری از پرونده‌های سیاسی و موضوعات امنیتی منطقه‌ای نظیر همکاری‌های نزدیک ترکیه با قطر، مداخلات در لیبی، توافقنامه‌های صلح با رژیم صهیونیستی و بحران سوریه تیره بوده است.

سفر دو روزه اردوغان به ابوظبی در شرایطی انجام شد که یک هیات بزرگ متشکل از مقامات ترکیه وی را همراهی کردند؛ وزرای امور خارجه، کشور، تجارت و صنعت، تکنولوژی، حمل‌ونقل و زیرساخت، فرهنگ و گردشگری، کشاورزی و جنگل‌داری و رئیس سازمان صنایع دفاعی از جمله اعضای مهم این هیات بودند.

در جریان این سفر تفاهم‌نامه‌های همکاری بین دو طرف ترکی و اماراتی، پیش‌نویس توافقات و پروتکل‌های دو جانبه بین مقامات دو کشور به امضا رسید. اردوغان هدف مشترک از این دستاوردها با امارات را ارتقای روابط دوجانبه در تمام زمینه‌ها عنوان کرده بود.

ص


اردوغان: در سفرم به امارات محبتی بزرگ را احساس کردم