سوریه از منطقه در برابر خطر تروریسم محافظت کرد

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – امیل لحود ضمن تجلیل از استواری و ایستادگی ارتش و ملت سوریه گفت: در حال حاضر فشار‌ها و اقدامات اقتصادی یک جانبه علیه سوریه در تلاش برای تاثیر گذاری و تضعیف ایستادگی و استواری این کشور صورت می‌گیرد تا با تحت الشعاع قرار دادن موقعیت این کشور، از آن بهره برداری‌های سیاسی شود.

به گزارش سانا، رئیس جمهور اسبق لبنان گفت: ایستادگی سوریه همه طرح‌ها علیه این کشور را ناکام گذاشت و مرحله آتی مرحله اذعان به قدرت سوریه و دستیابی این کشور به حقوق کامل خود خواهد بود.

لحود پانزدهمین رییس جمهوری لبنان بود که از ۲۴ نوامبر ۱۹۹۸ تا ۲۳ نوامبر ۲۰۰۷ ریاست جمهوری لبنان را بر عهده داشت.

بسام صباغ، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ضمن درخواست برای توقف تحریم‌های ظالمانه و یکجانبه آمریکا و کشور‌های غربی علیه ملت سوریه، بر تداوم رویکرد مبارزاتی دمشق علیه تروریسم و اشغالگری، به موازات تلاش‌های سیاسی برای پایان دادن به بحران این کشور تأکید کرد.

ایران و روسیه به همراه ترکیه، سه کشور ضامن مذاکرات آستانه هستند که برای حل و فصل سیاسی مسائل سوریه برگزار می‌شود و هفدهمین دور آن ۳۰ آذر علاوه بر کشور‌های ضامن و سوریه با حضور گروه‌های مخالف سوری و هیئت‌های لبنان و عراق به‌عنوان ناظر در نور سلطان پایتخت قزاقستان برگزار شد.

نمایندگان ۱۱ کشور، اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب، ابتدای دسامبر ۲۰۲۱ در نشستی که به میزبانی گیر پدرسن، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در بروکسل، پایتخت بلژیک برگزار شد، بر اهمیت تمامیت ارضی سوریه و مبارزه با تروریسم در این کشور تاکید و نگرانی خود را درباره رنج مردم سوریه به دلیل بیش از ۱۰ سال جنگ و درگیری در این کشور ابراز کردند.

سوریه از منطقه در برابر خطر تروریسم محافظت کرد