تعاونی بانکداری منطقه ای گفتگو با عمان

0

رئیس کل بانک مرکزی ایران و همتای عمانی وی روز دوشنبه با یکدیگر دیدار کردند تا زمینه را برای افتتاح شعب بانک های عمانی در ایران فراهم کنند.

سایت بانک مرکزی به نقل از ولی‌الله سیف نوشت: روابط بانکی ایران و عمان نباید تنها به خدمات بانکی بین دو طرف محدود شود زیرا ما پتانسیل گسترش و گسترش خدمات بانکی به منطقه را داریم.

وی افزود: «بانک های عمانی از افتتاح شعبه یا دفاتر مربوطه در ایران استقبال می کنند.

ما حمایت عمان از ایران را در طول سال‌های تحریم فراموش نخواهیم کرد. در دوره جدید ما می خواهیم همکاری و دوستی خود را به خصوص روابط بانکی تقویت کنیم.

به گفته استاندار، حسن روحانی رئیس جمهور بانک مرکزی را موظف به بهبود روابط بانکی با سلطان نشین عمان کرده است.

حمود بن سنگور بن هاشم الزادجلی، مدیر عامل بانک مرکزی عمان خاطرنشان کرد که ماموریت دارد شرایط افتتاح شعب بانکی در تهران را فراهم کند.

وی گفت: “بانک های تجاری ما به زودی پیشنهاد خود را به CBI ارسال خواهند کرد.”

ایران و عمان در دیدار روز شنبه یوسف بن علوی بن عبدالله وزیر امور خارجه عمان در تهران که مورد استقبال روحانی قرار گرفت، درباره همکاری های بانکی، ترانزیت، تجاری، صنعتی، انرژی و گمرکی تبادل نظر کردند.

بانک مسقط اخیراً اعلام کرده است که آماده صدور اعتبار اسنادی تا سقف 200 تا 250 میلیون دلار برای ایران است.

ایران و سلطان نشین خلیج فارس هم قبل و هم بعد از انقلاب 1979 روابط صمیمانه ای داشته اند. رهبری مسقط احتمالاً تنها کسی در منطقه است که دسترسی نزدیک و تماس منظم با دولت های تهران داشته است. اخیراً دولت عمان نقش مهمی در میانجیگری بین تهران و واشنگتن در مورد موضوعات بسیار حیاتی از جمله مناقشه هسته‌ای و برخی آمریکایی‌هایی که در ایران به اتهام جاسوسی و ورود غیرقانونی بازداشت شده‌اند، ایفا کرده است.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.