تعلیق بیش از عرضه راه آهن هند

0

تعلیق بر گزارش‌هایی مبنی بر اینکه شرکت فولاد و انرژی هند، جیندال استیل و پاور لیمیتد، بخشی از سفارش را برای تامین ریل به ایران برای طرح توسعه راه‌آهن بزرگ تحویل داده است، غالب شد.

سفارش عرضه 300000 تن ریل به ایران توسط شرکت دولتی فولاد هند در سال 2013 تحویل داده شد. مقامات ایرانی 18 متر ریل درخواست کرده بودند که SAIL در واقع تولید نمی کرد. طبق گزارش روزنامه هندی Business Standard، تنها شرکت سازنده ریل آن، کارخانه فولاد Bhilai، تجهیزات مورد نیاز را وارد کرده بود اما به دلایل فنی نمی‌توانست آن را نصب کند.

گزارش‌های منتشر شده در بازار حاکی از آن است که JSPL توانسته است بخشی از سفارش به SAIL را دریافت کند. این گزارش می افزاید: به دنبال تاخیر از سوی SAIL، نیمی از سفارش که بالغ بر 150 هزار تن بود، به JSPL داده شد. با این حال SAIL بر سفارشات راه آهن هند متمرکز است زیرا تنها تامین کننده است.

JSPL این گزارش ها را نه تکذیب و نه تایید کرده بود. سخنگوی شرکت از پاسخ به ایمیلی که برای اطلاع از وضعیت گزارش ارسال شده بود خودداری کرد، زیرا JSPL برای دریافت سفارش تلاش کرده بود.

در همین حال، یکی از مقامات ارشد SAIL به دنبال توسعه به Business Standard گفت که چیزی روی کاغذ وجود ندارد.

این مقام گفت: “ما با مقامات مربوطه بررسی کرده بودیم و آنها انکار کردند که JSPL برای تامین قرارداد منعقد شده است.” در حال حاضر، JSPL چیزی به صورت کتبی برای تامین ریل به ایران نداشت.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.