تمرکز آئودی روی باتری برای ساخت Q7 e-Tron

0

آئودی انتظار دارد خودروی هیبریدی پلاگین Q7 e-tron خود از لیست رقبای رو به رشدی که شامل BMW، مرسدس بنز، پورشه و ولوو هستند، به دلیل سرمایه گذاری هایی که انجام می دهد متمایز شود. ساخته شده در سیستم شارژ باتری SUV.

آئودی می‌گوید فناوری شارژ دو فاز Q7 e-tron قوی‌ترین فناوری است که در حال حاضر در اروپا ارائه می‌شود.

در نتیجه، شارژ کامل از یک پریز صنعتی با خروجی 7.2 کیلووات تنها حدود دو ساعت و نیم طول می کشد.

Q7 e-tron همچنین دارای یک سیستم مدیریت حرارتی استاندارد با یک پمپ حرارتی یکپارچه است که به طور ویژه برای هیبریدهای پلاگین ساخته شده است.

آئودی می گوید این به Q7 کمک می کند تا راحتی داخلی و کارایی کنترل آب و هوا را بهتر ارائه دهد.

برنارد دکر، مهندس آئودی در مراسم رونمایی مطبوعاتی SUV گفت: “Q7 e-tron پیچیده ترین خودرویی است که تاکنون از خط مونتاژ در براتیسلاوا خارج شده است.”

Q7 در کنار شاسی بلندهای پورشه کاین و فولکس واگن توارگ در کارخانه مادر گروه VW در اسلواکی ساخته می شود.

Q7 دومین مدل از سری e-tron آئودی پس از A3 پلاگین هیبریدی است که این خودروساز مجبور به افزایش تولید برای سه بار در سال گذشته شده است.

یکی از مدیران آئودی که از ارائه ارقام دقیق خودداری کرد و خواست نامش فاش نشود، گفت: “ما بیشتر از A3 e-tron های یک رقیب در مونیخ از خودروی برقی جمع و جور خود فروخته ایم.”

طبق داده‌های JATO Dynamics، آئودی سال گذشته 11791 دستگاه A3 e-tron در اروپا فروخت در مقایسه با 5481 نسخه تمام الکتریکی BMW i3.

ارقام JATO نشان می دهد که اگر 6566 i3 با موتور توسعه دهنده برد فروخته شده در اروپا در شمارش گنجانده شود، خانواده مدل i3 با 256 دستگاه از A3 e-tron در اروپا فروش بیشتری داشته است.

آئودی قصد دارد انواع پلاگین هیبریدی را در تمام خطوط مدل خود ارائه دهد. Q7 و A3 پلاگین هیبریدی اواخر امسال توسط Q5 e-tron ملحق خواهند شد. A8 e-tron سال آینده عرضه می شود در حالی که Q6 e-tron که نسخه تولیدی کانسپت e-tron quattro خواهد بود که در نمایشگاه خودرو فرانکفورت 2015 به نمایش گذاشته شد، در سال 2018 عرضه می شود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.