تورهای تیم پژو در تبریز تولید کنندگان لوازم یدکی خودرو

0

نمایندگان پژو گروه PSA اخیراً از چند شرکت ثالث قطعات خودرو در شهر شمال غربی تبریز بازدید کرده اند تا قطعه سازان داخلی بیشتری را در برنامه های آتی خود بگنجانند.

پژو که قرار است مدل ۲۰۰۸ کراس اوور را قبل از پایان سال مالی در ماه مارس به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مشترک جدید با ایران خودرو به نام IKAP بسازد، می خواهد قطعه سازان داخلی خودرو را در تولیدات آتی خود بگنجاند.

تیم فرانسوی در بازدید از شرکت های مستقر در تبریز، پتانسیل های شرکت های داخلی را مورد بررسی قرار داد.

یکی از شرکت‌هایی که آنها بازدید کردند، شرکت ریخته‌گری تراکتورسازی ایران (IRTRF) بود که برخلاف نام خود، انواع مختلفی از قطعات خودرو از جمله قطعات موتور، محورها و قطعات دیفرانسیل دنده را تولید می‌کند.

تولید سالانه ریخته گری IRTRF بیش از ۵۰۰۰۰ تن قطعات تمام شده است که ۱۰۰۰۰ تن آن به بازارهای منطقه صادر می شود.

مقامات پژو همچنین از یکی از شرکت‌های پیستون‌ساز بزرگ در خاورمیانه – شرکت پیستون‌سازی ایران که نقشی حیاتی در صنعت خودروسازی داخلی دارد و تامین‌کننده کلیدی دو خودروساز برتر IKCO و سایپا است، بازدید کردند.

>

این سفر فرانسوی‌ها به دنبال توافق شرکت ریسکو ایران (شرکت توسعه سرمایه‌گذاری و استراتژی رایز) و مکاپلاس مستقر در موناکو صورت می‌گیرد که در تاریخ ۲۳ فوریه در پاریس یادداشت تفاهمی برای ایجاد یک سرمایه‌گذاری مشترک امضا کردند. تامین کننده گروه PSA به دنبال تولید قطعات پلاستیکی خودرو از جمله پانل درها و قطعات داشبورد با مشارکت شرکت ایرانی است.

حرکت مکاپلاس به بازار ایران به دنبال فشار شرکت‌های داخلی برای همکاری با قطعه‌سازان اروپایی برای بهبود کیفیت قطعات داخلی است که در سال‌های اخیر ضعیف ارزیابی شده‌اند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.