جایزه اقتصاد ایتالیا برای تاجر ایرانی

0

احمد پورفلاح اولین تاجر ایرانی است که برنده جایزه بین‌المللی لئوناردو شد، که نشانه‌ای از جهت‌گیری جدید روابط ایتالیا با ایران پس از لغو تحریم‌های هسته‌ای است.

پورفلاح بلافاصله پس از اهدای جایزه توسط رئیس جمهور ایتالیا، سرجیو ماتارلا در روز دوشنبه به خبرگزاری ایتالیایی آگی گفت: “من بسیار خوشحالم و بسیار افتخار می کنم، هرگز این روز را فراموش نمی کنم.”

رئیس جمهور میزبان مراسم بزرگداشت روز کیفیت ایتالیا در Quirinale با حضور وزیر توسعه فدریکا گویدی و رئیس انجمن صنعتی Confindustria جورجیو اسکوینزی بود.

پورفلاح رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران و ایتالیا و مدیرعامل شرکت تولید کننده مصالح ساختمانی Secco Iran است.

لوئیزا تودینی، رئیس کمیته لئوناردو، در بحث درباره دلایل این جایزه، بر این واقعیت تاکید کرد که ایران “کشوری استراتژیک برای ایتالیا” است.

پورفلاح گفت: بدون شک این جایزه نشانه دیگری از مرحله جدید روابط پس از رفع تحریم است.

تا چند سال پیش، ایتالیا شریک تجاری پیشرو ایران بود و امیدوارم به زودی اوضاع به همان سطح بازگردد و ایتالیا به عنوان شریک پیشرو ما باشد. امیدوارم بسیاری از کارآفرینان ایرانی این جایزه گرانبها را دریافت کنند.

به نظر می رسد روند جدید روابط به خوبی پیش خواهد رفت. قوانین سرمایه گذاری در کشور ما بسیار آوانگارد هستند و قوانین خوبی هستند. من می‌خواهم به تجار ایتالیایی توصیه کنم که در ایران سرمایه‌گذاری کنند، نه تنها در بخش‌های با پتانسیل بالا، بلکه در بخش‌های دیگر مانند گردشگری نیز سرمایه‌گذاری کنند تا رکوردهای قدیمی‌ای را که با ایتالیا به‌عنوان شریک تجاری خود به ثبت رساندیم، بهتر کنیم.» پورفلاح گفت: گردشگری مورد توجه متقابل است چرا که ایران پنجمین جاذبه گردشگری جهان است و این بخش برای سرمایه گذاران بسیار جذاب است.

پورفلاح با اشاره به سفر آتی ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا به تهران، اظهار امیدواری کرد که این اولین سفر در لیست طولانی باشد.

او گفت: «اکنون که تحریم ها برداشته شده است، بسیاری از روسای جمهور غربی به ایران رفته اند و امیدوارم سرجیو ماتارلا، رئیس دولت شما نیز به ایران سفر کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.