جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، از بایدن خواست به پایان دادن به “جنایت های غزه” کمک کند.

0

ویدودو در حالی که با رئیس جمهور ایالات متحده در کاخ سفید می نشیند، خواستار آتش بس “به خاطر بشریت” شد. /p>

جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی، جو بایدن، همتای ایالات متحده خود را تحت فشار قرار داده است تا اقدامات بیشتری برای پایان دادن به ” جنایات» در غزه و کمک به برقراری آتش بس.

مذاکرات دو رهبر در روز دوشنبه تحت الشعاع جنگ یک ماهه اسرائیل و حماس قرار گرفت که در آن ایالات متحده از اسرائیل حمایت کامل کرده است.

ویدودو، که عموماً به نام جوکووی شناخته می‌شود، در آخر هفته در نشست مشترک رهبران عرب و مسلمان در ریاض شرکت کرد که اسرائیل را محکوم کرد و خواستار آتش‌بس شد.

اندونزی پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان است و شاهد تظاهرات گسترده ای در حمایت از فلسطینی ها و همچنین تحریم مشاغل مرتبط با اسرائیل است.

ویدودو در دفتر بیضی شکل در حالی که دو رئیس جمهور در کاخ سفید در مقابل آتش خروشان ملاقات کردند، گفت: «اندونزی از ایالات متحده می خواهد که اقدامات بیشتری برای توقف جنایات در غزه انجام دهد.

“آتش‌بس به خاطر بشریت ضروری است.”

خشونت در ۷ اکتبر پس از آن آغاز شد که گروه مسلح حماس، که غزه را کنترل می‌کند، حمله غافلگیرانه به اسرائیل را آغاز کرد و حدود ۱۲۰۰ نفر را کشت و بیش از ۲۰۰ اسیر. در پاسخ، اسرائیل محاصره کامل غزه را تحمیل کرد و بمباران می کند. نوار غزه از آن زمان تاکنون، حداقل ۱۱۰۰۰ فلسطینی را کشته است.

Joe Biden and Joko Widodo, each with an aide, in the Oval Office. There are portraits of five former presidents on the wall behind them. The main one above the fireplace is of Franklin D Roosevelt
رییس جمهور جو بایدن مشتاق تعمیق روابط ایالات متحده با اندونزی، سومین دموکراسی بزرگ جهان است [اندرو هارنیک/عکس AP]

مقامات ایالات متحده گفته اند بایدن مایل است اندونزی “نقش بزرگتری” در خاورمیانه ایفا کند، که می تواند شامل “مسئله آتش بس” و همچنین اهداف بلندمدت مانند راه حل دو دولتی پس از جنگ و بازسازی باشد. غزه.

در حالی که واشنگتن حمایت کامل خود را از اسرائیل انجام داده است، اخیراً شروع به درخواست برای خویشتن‌داری بیشتر و “مکث” در جنگ کرده است که امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه یا آزادی اسیران حماس را فراهم می‌کند.

>

«عصر جدید روابط»

جلسه جوکووی و بایدن پیش از گفتگوهای بین بایدن و رئیس جمهور چین شی جین پینگ، و همچنین نشست کلیدی سران APEC (همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه) که در سانفرانسیسکو برگزار می شود، برگزار می شود. چین و اندونزی هر دو عضو APEC هستند.

ایالات متحده قصد دارد همکاری با اندونزی را به یک شراکت استراتژیک جامع که بالاترین سطح دیپلماتیک نامیده می شود، ارتقا دهد، زیرا اتحادها را در منطقه آسیا و اقیانوسیه عمیق تر می کند. بایدن در سپتامبر در بازدید از هانوی از ارتقای مشابهی در روابط با ویتنام رونمایی کرد.

بایدن در حالی که در کنار جوکووی نشسته بود، گفت: «این دوره جدیدی از روابط بین ایالات متحده و اندونزی را در سراسر جهان رقم خواهد زد و همه چیز را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

بحران عمیق در میانمار نیز مورد بحث قرار گرفت. در فوریه ۲۰۲۱، زمانی که ارتش قدرت را از دولت رهبر منتخب آنگ سان سوچی گرفت، کشور در آشوب فرو رفت. درگیری بین ارتش و گروه‌های مسلحی که علیه کودتا می‌جنگند در چند هفته گذشته تشدید شده است.

ایالات متحده و دیگر کشورهای عمدتاً غربی تحریم هایی را اعمال کرده اند، اما انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) در حالی که ژنرال های ارشد میانمار را از اجلاس خود منع کرده است، در مسئول نگه داشتن ارتش. اندونزی رئیس گروه ۱۰ نفره ای است که حدود ۲۵ سال پیش از میانمار به عنوان عضو استقبال کرد و لائوس سکان هدایت را در دست گرفت.

مقام‌ها به رویترز گفتند: «به زودی زمان آن فرا می‌رسد که در مورد گام‌های بعدی ما برای مقابله با وضعیتی که غیرقابل دفاع است فکر کنیم.

مذاکرات بایدن و جوکووی همچنین شامل همکاری های جدید در زمینه های دفاعی مانند امنیت سایبری و فضا و همچنین آب و هوا با ایالات متحده به دلیل اعلام اقدامات با این کشور آسیای جنوب شرقی در زمینه جذب و ذخیره کربن، پشتیبانی از شبکه برق و بهبود هوا بود. کیفیت.

در میان تنش‌های ژئوپلیتیک فزاینده، جوکووی مایل بود بر بی‌طرفی دیرینه اندونزی تأکید کند.

او گفت: «اندونزی همیشه آماده همکاری با هر کشوری است و طرف هیچ قدرتی را نمی گیرد، مگر اینکه طرف صلح و انسانیت را بگیرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.