خبر بد برای خریداران ایران خودرو/ این خودرو فروخته شد؛ خبری از عرضه نیست!

0

به نقل از اکوایران، ایران‌خودرویی‌ها در دور اول فروش در سامانه یکپارچه محصولات تنوعی را در تیررس متقاضیان قرار دادند. عرضه برخی محصولات جدید نیز از سوی خوروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص در دستورکار قرار گرفت. همین اتفاق سبب شد تا ظرفیت تولید این خودروساز تا حد زیادی تکمیل شود. اندک ظرفیت باقی‌مانده تولید آبی‌های جاده مخصوص نیز همزمان با برگزاری طرح جایگزینی تکمیل شد تا مدیران ایران خودرو اعلام کنند امکان شرکت در دور دوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه را ندارند.

 ایران  خودرو در دور اول فروش از مسیر سامانه یکپارچه برخی محصولات خود را برای اولین‌بار در دسترس متقاضیان قرار داد. مدیران  ایران خودرو  در حالیکه تاکنون پنج فراخوان برای تکمیل وجه محصولات عرضه‌شده در فروش گسترده صمت داده‌اند، هنوز برای پژو ۲۰۷ با موتور TU3 فراخوانی صادر نکرده‌اند و عملا ثبت‌نام‌کنندگان این  خودرو  را بلاتکلیف گذاشته‌اند.

این بلاتکلیفی درحالیست که خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص برنامه‌ریزی کرده بود تا این خودرو را در تابستان ۱۴۰۲ به مشتریان تحویل دهد اما تا کنون بخشنامه‌ای برای تکمیل وجه این خودرو صادر نکرده است؛ بنابراین به احتمال زیاد خبری از عرضه این  خودرو  در تابستان نخواهد بود. به طور معمول خودروساز برای تحویل محصولات خود در طرح‌های پیش‌فروش سه ماه جلوتر پیش‌پرداخت را طی فراخوانی به مشتریان اعلام می‌کنند تا مشتریان با واریز پیش‌پرداخت خرید خود را نهایی کنند. ایران‌خودرویی‌ها نهایی نشدن قیمت این محصول تازه را دلیل منتشر نشدن فراخوان واریز وجه عنوان می‌کنند؛ اما این گمانه هم مطرح است که چالش‌هایی در تامین قطعات و تولید آن سبب شده تا آبی‌های جاده مخصوص به دنبال خرید زمان برای تولید پژو ۲۰۷ با موتور TU3 باشند.

این‌که این خودرو بتواند استانداردها را نیز پاس کند، مورد دیگری است که می‌تواند روی تولید این خودرو تاثیرگذار باشد. آنچه مشخص است، متقاضیانی که این خودرو را در دور اول فروش از سامانه یکپارچه انتخاب کرده و یک‌بار از سوی آبی‌های جاده مخصوص تابستان ۱۴۰۲ را به عنوان زمان تحویل شنیده‌اند چشم‌انتظار دریافت خودروی خود هستند و ایران‌خودرویی‌ها با اعلام اینکه قیمت این خودرو هنوز مشخص نیست، به نوعی پیش‌ثبت‌نام‌کنندگان پژو ۲۰۷ با موتور TU3 را بلاتکلیف می‌کنند.

بد نیست بدانید  ایران خودرو  همواره پژو ۲۰۷ را با موتور TU5 تولید می‌کرد. موتور TU3 تنها برای تیپ یک تا سه پژو ۲۰۶ بکار می‌رفت، حال ایران خودرویی در خلاقیتی جدید قصد کردند تا موتور TU3 را روی پژو ۲۰۷ قرار دهند. البته خلاقیت ایران خودرو به همین جا نیز ختم نشده و در دور اول پیش‌فروش خودرویی صمت با ساز و کار نوبت‌دهی پژو ۲۰۷ با موتور TU5 و تریم داخلی پژو ۲۰۶ در دسترس متقاضیان قرار دادند. بررسی جدیدترین لیست قیمت  ایران خودرو  مربوط به اردیبهشت امسال نشان می‌دهد خبری از تولید پژو ۲۰۷ تیپ پنج و پژو ۲۰۷ با موتور TU3  نیست.

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.