خروج سرمایه از بورس تکرار شد

0

به گزارش  اقتصادنیوز  ، در هفته‌ اخیر روند خروج سرمایه از بورس تهران از سر گرفته شد و شاهد خروج پول حقیقی در ۴ روز معاملاتی بودیم. در اولین روز هفته ۱۸۱ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد. رقم ورود پول حقیقی در روز یکشنبه یک میلیارد تومان و روز دوشنبه ۱۲ میلیارد تومان خارج شد. روز سه‌شنبه نیز رقم پول خروجی ۳۱۰ میلیون تومان بود. 

در آخرین روز معاملاتی هفته شاهد خروج پول بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار ۱۰۲ میلیارد تومان بود. 

در مجموع کل هفته ۶۰۴ میلیارد تومان پول حقیقی از  بورس  خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی ۱۲۱ میلیارد تومان بود.  

رکوردداران ورود و خروج پول حقیقی

روز شنبه نماد معاملاتی خساپا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت. پس از خساپا، نمادهای شپنا، شبندر، وبصادر و فملی در رتبه‌های بعدی بودند. در مقابل نمادهای ومعادن، ثاخت و کی بی سی بیشترین ورود پول را داشتند. 

روز یکشنبه نیز کترام، فولاد، وبملت، شپنا و فملی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. در مقابل غمایه، حآفرین، توریل، وساخت و شستا بیشترین ورود را ثبت کردند.

روز دوشنبه بیشترین خروج سرمایه به نمادهای ونوین، خساپا، بوعلی، وسالت و فملی تعلق داشت. در سوی دیگر، نمادهای وتجارت، وبملت، زشریف، غکورش و ثمسکن بیشترین ورود را داشتند. در روز سه‌شنبه نیز بیشترین خروج به وبملت، شستا، وسالت، خودرو و غمایه اختصاص داشت و حفاری، فزر، قنیشا، ثغرب و تپسی بیشترین ورود را داشتند. 

در آخرین روز هفته نیز بیشترین خروج متعلق به ونوین، وبملت، وتجارت، شپنا و شبندر بود و در سوی دیگر حفاری، فزر، حپارسا، سامان و حآفرین بیشترین تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی را داشتند. 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.