خودروی خورشیدی ایرانی در حرکت به سمت FTZ کیش

0

خودروی خورشیدی پرشین Gazelle III ساخت دانشجویان ایرانی دانشگاه تهران توری را از دریای خزر تا خلیج فارس برای معرفی فناوری های دوستدار محیط زیست در سراسر کشور آغاز کرد.

ساخت Gazelle III فارسی پس از ۹ ماه تحقیق و توسعه در سال ۲۰۱۵ به پایان رسید. این سومین مدل غزال ایرانی است که توسط دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه طراحی و ساخته شده است.

کارن ابری نیا، مدیر مرکز طراحی و ساخت غزال پرشین (PGDM) به خبرنگار مهر گفت: این خودروی چهارچرخ دو نفره دارای حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است. وی مدعی شد که ایرانی Gazelle III اولین خودروی خورشیدی دو سرنشینه است که در خاورمیانه تولید شده است.

پرشین Gazelle III این تور را از ۱۶ جولای آغاز کرده است که به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت.

به گفته ابری نیا، این خودرو ۲۷۰۰ کیلومتر از منطقه آزاد تجاری انزلی در دریای خزر تا منطقه آزاد تجاری کیش در خلیج فارس را طی خواهد کرد.

این خودرو تاکنون در بندر انزلی، بندر رشت، قزوین و تهران توقف داشته است. ایستگاه بعدی آن یزد است که روز سه شنبه بود.

او گفت: “این تور با هدف معرفی فناوری های سازگار با محیط زیست توسعه یافته در این سال ها در مرکز PGDM به جامعه ما، از جمله دانش آموزان و سایر افراد انجام شده است.”

اعضای تیم به سوالات و سوالات مطرح شده در مورد غزال ایرانی پاسخ خواهند داد، زیرا این خودروی خورشیدی در طول سفر توقف های زیادی دارد.

ابری نیا افزود: هدف دیگر این تور تبلیغ غزال ایرانی و جذب اسپانسر برای فعالیت های آتی است.

پرشین Gazelle III در چالش جهانی خورشیدی ۲۰۱۵ در استرالیا شرکت کرد.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.