دانشگاه های ایران قراردادهای سوئیس امضا می کنند

0

دو قرارداد همکاری در جریان سفر رسمی یوهان اشنایدر-آمان رئیس جمهور سوئیس به ایران از 26 تا 28 فوریه 2016 در تهران امضا شد. دو دانشگاه برتر ایران یعنی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه صنعتی شریف.

کارل آبرر، معاون EPFL گفت: «EPFL در این دو دانشگاه – بهترین های ایران در زمینه های مربوطه – شرکای کلیدی در پیگیری پزشکی دیجیتال و شخصی سازی شده در آینده می بیند که مستلزم استفاده هوشمندانه و موثر از داده های بزرگ است. Mediacom گزارش داد که در طول سفر امان به ایران نماینده این مدرسه بود.

این مشارکت ها به دلیل راه اندازی پروژه های تحقیقاتی مشترک در هفته های آینده و در بلندمدت از طریق تبادل گسترده دانشجویان و محققان شکل خواهند گرفت. ایده این است که از تخصص مربوط به هر شریک سرمایه گذاری کنیم: پزشکی شخصی در TUMS و پردازش داده های بزرگ در دانشگاه شریف، و توالی یابی ژنتیکی، تحقیقات سرطان و بیوانفورماتیک در EPFL، و غیره.

EPFL و دانشگاه های ایران در گذشته درگیر برنامه های تبادلی بودند. تعداد دانشجویان EPFL در حال حاضر شامل 173 ایرانی است، در حالی که 2384 دانشجوی دیگر نیز برای دوره‌های آنلاین آزاد گسترده EPFL ثبت‌نام کرده‌اند. سالانه حدود 30 نشریه توسط اساتید EPFL و دانشگاه های ایران به صورت مشترک تالیف می شود. در 2 آوریل 2015، در مرکز آموزشی رولکس در پردیس EPFL بود که چارچوب توافق اولیه در مورد برنامه هسته ای ایران توسط مذاکره کنندگان ایرانی، آمریکایی و اروپایی به جهان اعلام شد. این رویداد باعث تعمیق روابط رسمی بین EPFL و ایران شد، تمدنی باستانی که به دلیل تاکید بر آموزش، علم و فناوری شناخته شده است.

در اکتبر 2015، پاتریک ایبیشر، رئیس EPFL، یک هفته را به جلساتی با نمایندگان دانشگاه های تهران، شیراز، اصفهان و یزد و همچنین معاونان وزیر علوم و بهداشت، فارغ التحصیلان EPFL در ایران و نمایندگان اتاق ایران و سوئیس اختصاص داد. تجارت.

>تقویت پیوندها

در ژانویه 2016، EPFL تصمیم گرفت برنامه ای به نام مطالعات ایران ایجاد کند که قرار بود در سال 2017 آغاز شود، که برنامه درسی ارائه شده توسط کالج علوم انسانی در مورد آسیا، روسیه و مسائل جهانی را گسترش دهد.

رئیس TUMS متعاقبا از پردیس بیوتکنولوژی در ژنو و پردیس اصلی EPFL در لوزان بازدید کرد. همزمان در خصوص تعمیق همکاری با دانشگاه شریف تهران گفتگو شد.

همه این تلاش‌ها به توافق‌هایی ختم شد که کارل آبیر، معاون سیستم‌های اطلاعاتی EPFL و علی جعفریان از دانشگاه TUMS و محمود فتوحی از دانشگاه شریف در تهران امضا کردند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.