آیین‌نامه جدید فعالیت مجمع اعضا و مربیان سازمان دانش‌آموزی تصویب شد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش گروه تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس، اسماعیل بحری‌زاده قائم مقام رئیس سازمان دانش‌آموزی از تصویب آیین‌نامه جدید تشکیل و فعالیت مجمع اعضا و مربیان این سازمان خبر داد و اظهار کرد: این‌ آیین‌نامه در 5 فصل با عناوین مجمع اعضا و مربیان،‌ انتخابات، کنگره، مقررات داخلی و قوانین انضباطی، تدوین و در جلسه شورای برنامه‌ریزی این سازمان به تصویب رسیده و لازم‌الاجرا شد.

وی با بیان اینکه فراهم کردن زمینه‌ای مساعد برای حضور آگاهانه توأم با پویایی و نشاط دانش‌آموزان عضو سازمان دانش‌آموزی و انسجام بخشیدن به فعالیت‌های تشکیلاتی بر اساس اصل مهم دانش‌‌آموز باوری را می‌توان از مأموریت‌های اصلی سازمان دانش‌آموزی تلقی کرد، ادامه داد: مجمع اعضاء و مربیان سازمان عهده‌دار این رسالت خطیر است که دانش‌آموزان عضو را در فرایند تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری فعالیت‌های سازمان شرکت داده تا از اندیشه و بینش آنها در بهینه‌سازی و یاری رساندن به عملکردها استفاده کند.

بحری زاده اضافه کرد: فراهم کردن زمینه‌های حضور منسجم و آگاهانه و نقش‌آفرینی موثر و مطلوب دانش‌آموزان در راستای عینیت بخشیدن به رکن چهارم اساسنامه سازمان، یکی از اصلی‌ترین مأموریت‌های آن و یک ضرورت انکار ناپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: در مسیر مدیریت تشکیلاتی و پویایی این سازمان تربیتی و دانش‌آموز محور نقش مربیان با انگیزه به عنوان اعضای افتخاری سازمان و همچنین بازوان اجرایی و سرمایه ارزشمند فکری آن، در فرایند تصمیم‌‌سازی‌های صحیح و عملکرد مطلوب سازمانی بسیار حائز اهمیت است.

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: مربیان به عنوان لایه مهمی از سطوح اجرایی سازمان که بطور مستقیم و مستمر با جامعه هدف و دانش‌آموزان، تعامل اثربخش داشته و نیازها و مشکلات آنان را به خوبی درک نموده و قادر به ارائه تحلیل و برنامه‌هایی هستند که برای دانش‌آموزان طراحی، تدوین  و اجرا می‌گردد.
بحری‌زاده در خاتمه گفت: امید است با هدایت مدبرانه مدیران و کارشناسان سازمان دانش‌آموزی در سراسر کشور شاهد بارش اثرگذار افکار و اندیشه‌های ناب اعضا و مربیان بوده و گام‌های پیشرفت اهداف و مأموریت‌های سازمان دانش‌آموزی یکی پس از دیگری با قوت، دقت و سرعت برداشته شود.


آیین‌نامه جدید فعالیت مجمع اعضا و مربیان سازمان دانش‌آموزی تصویب شد