رباتی برای مراقبت از کودکان بدون مراقبت، بیماران مبتلا به زوال عقل

0

نادین با موهای قهوه‌ای، پوست نرم و چهره‌ای رسا، برند جدیدی از ربات‌های انسان‌مانند است که دانشمندان امیدوارند روزی به‌عنوان دستیار شخصی یا ارائه‌دهنده مراقبت از آن استفاده شود. سالمندان.

به گزارش رویترز، نادین 1.7 متری به شکل سازنده آن، نادیا تالمان، استاد مدعو و مدیر موسسه نوآوری رسانه دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور که سه دهه را صرف تحقیق در مورد انسان های مجازی کرده، ساخته شده است.

نرم افزار نادین به ربات اجازه می دهد تا طیف وسیعی از احساسات را بیان کند و مکالمه قبلی را به خاطر بیاورد. این به صورت تجاری در دسترس نیست، اما تالمن پیش‌بینی کرد که ربات‌ها می‌توانند روزی به عنوان همراه برای افراد مبتلا به زوال عقل استفاده شوند.

تالمان گفت: “اگر این افراد را به حال خود رها کنید، آنها خیلی سریع از بین خواهند رفت. بنابراین این افراد باید همیشه در تعامل باشند.”

Thalmann و تیم او همچنین در حال کار بر روی ربات های احساسی هستند که می توانند با کودکان بازی کنند. این پروژه هنوز در مراحل اولیه توسعه است و نمونه اولیه آن هنوز در دسترس نیست.

او گفت: “روبات کودک می تواند به سوالات پاسخ دهد، احساسات را نشان دهد و افراد را بشناسد. ربات کودک علاوه بر اینکه یک همراه اجتماعی است، می تواند بر کودکان بی سرپرست نظارت کند و اگر مشکلی پیش آمد به والدین یا پرستار بچه اطلاع دهد.”

Thalmann اعلام کرد که قصد دارد ربات کودک را به زبان های مختلف برنامه ریزی کند تا بتواند به عنوان یک ابزار آموزشی برای کودکان عمل کند.

او گفت: “کودک اسباب بازی هایی دارد اما آنها معمولا منفعل هستند. این ربات یک اسباب بازی فعال است که با کودک تعامل دارد.” “این می تواند آنچه را که کودک دوست دارد به خاطر بیاورد.”

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.