رفت و برگشت دلار بین ۵۰ و ۵۱ هزار تومان و سرگیجه خریداران

0

قیمت دلار امروز هم مانند دیروز در آستانه کانال ۵۰ هزار تومانی ایستاده و گاهی وارد کانال ۵۱ هزار تومان می‌شود و گاهی به کانال ۵۰ هزار تومان ورود می‌کند.

 

از ابتدای این هفته دلار تلاش کرده که کانال عوض کند و یک گام به عقب بردارد اما تا این لحظه موفق نشده است. در این هفته قیمت دلار برای ساعاتی وارد کانال ۵۰ هزار تومان شده اما در این کانال ماندگار نبوده و مدام به کانال ۵۱ هزار تومان وارد شده است.

معامله‌گران بازار می‌گویند جو بازار از هیجانات پیشین تخلیه شده و معاملات محدود شده است. چون افزایشی‌های بازار در انتظار افزایش بیشتر قیمت هستند و کاهشی‌ها هم امیدوارند پس از چند هفته متوالی دلار کانال ۵۰ هزار تومان را پس بگیرد. در این شرایط خریداران مصرفی و سرمایه‌گذاران خرد دچار سردرگمی شده‌اند و نمی‌دانند روند بازار به چه سمتی حرکت می‌کند.

بازار در یک ماه گذشته ثابت کرده که دلار به کف قیمتی جدید رسیده و این کف کانال ۵۱ هزار تومان است. برای همین با ورود دلار به این کانال، تقاضا برای دلار در بازار بالا رفت. اما با فروکش کردن هیجانات جنگ حماس و اسرائیل در بازار، قیمت دلار کمی کاهشی شده و حالا بسیاری امیدوارند دلار وارد کانال ۵۰ هزار تومان شود.

معامله‌گران حرفه‌ای بازار می‌گویند اگر دلار به زیر کانال ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان برسد احتمال کاهش بیشتر قیمت دلار وجود دارد و بازار کاهشی می‌شود. اما به شرط اینکه دلار برای چند روز زیر این رقم بماند.

کاهشی‌ها اما چشم انتظار رسیدن قیمت دلار به نیمه دوم کانال ۵۱ هزار تومان هستند و می‌گویند اگر دلار این محدوده را رد کند، سیگنال افزایشی به بازار می دهد و قیمت‌ها به سمت بالا میل می‌کند. البته به نظر می‌رسد که افزایشی‌ها به تلاش و محرک بیشتری برای افزایش قیمت دلار نیاز دارند.

 

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.