رنو قصد دارد قطعات خودرو را ارتقا دهد

0

در مرحله توسعه جدید، رنو برنامه ویژه ای برای آموزش قطعه سازان ایرانی و مشارکت آنها در پروژه های آتی گروه رنو-نیسان دارد.

طبق بیانیه مطبوعاتی این شرکت، در اولین قدم، رنو از نمایندگان قطعه‌سازان داخلی و خارجی برای شرکت در کنفرانسی دعوت می‌کند تا شرکت‌کنندگان بتوانند ایده‌های خود را طرح ریزی کنند.

به همین منظور رنو میزبان کنفرانسی در پاریس خواهد بود که به ارتقای پتانسیل های تولیدی قطعه سازان ایرانی اختصاص دارد. این رویداد برای ماه آینده برنامه ریزی شده است.

هدف نهایی بالا بردن کیفیت قطعات خودروهای ساخت داخل تا استانداردهای بین المللی است تا بتوان از آنها در خودروهای تولید شده توسط رنو-نیسان در سطح بین المللی استفاده کرد.

آخرین اطلاعیه ها در حاشیه رویدادی که توسط رنو به عنوان بخشی از نمایشگاه توانمندی های صنعت خودرو ایران برگزار شد، منتشر شد که قطعه سازان داخلی و خارجی را گرد هم آورد.

در کنار 60 شرکت داخلی قطعه سازی، 52 نماینده خارجی نیز در این نمایشگاه حضور داشتند.

رامتین اسماعیلی، مدیر عملیات رنو پارس، خاطرنشان کرد که رنو یک شریک استراتژیک در صنعت خودروی ایران است.

اهداف اصلی ایران برای ایران جذب سرمایه گذاری، ترویج تولید داخلی، اشتراک دانش و بهبود کیفیت تولید است.

وی گفت: برای این منظور امیدواریم ارتباط پایداری بین شرکت های داخلی و خارجی فعال در این زمینه ایجاد کنیم و برنامه های ویژه ای برای آموزش قطعه سازان داخلی داشته باشیم.

اریک لگراند، مدیر خرید رنو در خاورمیانه، با تشریح جزئیات اهداف بلندمدت این شرکت در ایران، گفت که این شرکت در نظر دارد تا ارقام تولید سالانه را به 130000 دستگاه در سال 2016 افزایش دهد.   

وی گفت: ما قصد داریم قطعات خودرو تولید شده در ایران را برای تولید بین المللی صادر کنیم و از آن استفاده کنیم. لازمه این امر بهبود کیفیت قطعات، رقابتی شدن قیمت ها و تحویل سریع است.

رنو در سال 2003 فعالیت خود را در ایران آغاز کرد و از آن زمان تاکنون جایگاه ثابتی را در بازار داخلی حفظ کرده است.

سه مدل اصلی این شرکت در کشور تندر 90 (داچیا-لوگان)، وانت تندر 90 و رنو ساندرو هستند.

ایران به مرکز ME رنو تبدیل می شود

برنارد کامبیر، رئیس رنو در منطقه آفریقا-خاورمیانه-هند گفت: «ایران قرار است مرکزی برای ساخت محصولات رنو در خاورمیانه شود.

کامبیر در سخنرانی خود در سومین صنعت خودروی بین‌المللی در تهران گفت که رنو از سال 2003 در ایران کار می‌کند و با خودروسازان ایرانی سایپا و IKCO همکاری داشته است.

وی همچنین گفت رنو هرگز حتی در شرایط سخت بازار ایران را ترک نکرد.

کامبیر همچنین با بیان اینکه انتظار می‌رود بازار خودروی ایران در سال‌های آینده رشد چشمگیری داشته باشد، گفت: رنو قصد دارد حضور خود را در این کشور گسترش داده و محصولات جدیدی ارائه کند.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.