رونمایی از سه محصول جدید ریلی با هدف افزایش ایمنی سفر با قطار

0

به گزارش ایران اکونومیست ، این محصولات که برای نخستین‌بار در کشور داخلی‌سازی شده و تست‌های فنی را گذرانده است، می‌تواند علاوه بر کاهش استهلاک خطوط، ایمنی و رفاه مسافران ریلی را افزایش دهد.

سه قطعه جدید که همزمان با اختتامیه دهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته رونمایی شد، قطعات مورد استفاده در سوزن ریل (سیستم کراس استاپ، اسلایدچیر رولردار و صفحات سرسره AT) است. یکی از این محصولات، سیستم «کراس استاپ» بود که به منظور تثبیت قطعه تکه مرکزی بر روی تراورس و جذب ضربات وارده بر تکه مرکزی مطابق با استانداردهای اروپا طراحی و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محصول دیگر نسل جدیدی از اسلایدچیرها به نام «اسلایدچیر رولردار» بود که به صورت گسترده در خطوط ریلی جهان در حال بهره برداری است بر همین اساس برای اولین بار در کشور این محصول به دست توانای متخصصین طراحی و تولید شد که به کارگیری آن باعث بهبود عملکرد سوزن‌های ریلی و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری خطوط ریلی و همینطور افزایش حدود ۶۰ درصدی عمر ماشین سوزن‌ها می‌شود.

محصول آخر رونمایی شده در این آیین، صفحات سرسره AT بود که برای سوزن‌های ریلی و مطابق با طراحی‌های روز دنیا و همینطور با بهترین عملکرد و کیفیت طراحی و تولید می‌شود.

از مزایای این محصول‌می توان به: قابل‌استفاده بودن در خطوط پر سرعت، حمل‌ونقل بارمحوری و ترافیک بالا، مهار ریل‌های پهلوئی با استفاده از پابندهای الاستیک داخلی و خارجی، تمامی صفحات سرسره با پوشش نیکل – کروم یا مولیبدن قابل‌ارائه هستند که مقاوم در برابر خوردگی بوده و بدون نیاز به روانکاری می‌باشند.

افزایش ایمنی، راحتی مسافر، افزایش عمر تیغه و چرخ عبوری و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، برخی از مهمترین مزایای این محصول است.

 

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.