رکود بازار فولاد خریداران سعی در تعیین قیمت ها دارند

0

خریداران فولاد ایران در هفته گذشته علیرغم رکود بازار که معمولاً به جای فروشندگان در تعیین قیمت ها به نفع آنهاست، در تعیین قیمت ها تلاش کردند.

بیانیه فوق توسط متال بولتن، ناشر بین المللی متخصص مستقر در لندن و ارائه دهنده اطلاعات برای بازارهای جهانی فولاد، غیرآهنی و فلزات قراضه بیان شده است.

در بازار آزاد ارز، ۱ دلار در ۲۱ مهرماه مانند هفته گذشته با ۳۶ هزار ریال قابل مبادله بود. به گزارش Oanda.com، نرخ رسمی ارز در ۱۲ اکتبر ۱ دلار به ۳۰۱۰۲ ریال بود.

بیلت در اندازه های ۱۲۵×۱۲۵ میلی متر تا ۱۵۰×۱۵۰ میلی متر در هفته گذشته با قیمت ۱۳.۱۰-۱۳.۵۰ میلیون ریال (۳۶۴-۳۷۵ دلار) در هر تن در بورس تهران معامله شد که از ۱۳.۰۰ تا ۱۳.۵۰ میلیون ریال (۳۶۱-۳۷۵ دلار در هر تن) افزایش یافت.

تامین کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع بیلت را با قیمت ۳۵۰ تا ۳۶۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر بنادر شمال ایران عرضه کردند که نسبت به هفته قبل تغییری نکرده است.

هفته گذشته بیلت از طریق بورس کالای ایران عرضه نشد. آخرین عرضه بیلت سه هفته پیش بود که هر تن ۱۲.۵۰ میلیون ریال (۳۴۷ دلار) به فروش رسید.

کارخانه های داخلی میلگرد را به قیمت ۱۵.۰۰-۱۵.۵۰ میلیون ریال (۴۱۷-۴۳۱ دلار) در هر تن در بورس تهران فروختند. این در مقایسه با ۱۵.۴۰-۱۵.۷۰ میلیون ریال (۴۲۸-۴۳۶ دلار) در هر تن دو هفته پیش بود.

تامین کننده اصلی شرکت ذوب آهن اصفهان، دسته های کوچک میلگرد را از طریق IME به قیمت ۱۴.۷۰-۱۴.۸۰ میلیون ریال (۴۰۸-۴۱۱ دلار) در هر تن موجودی خارج از انبار، در تحویل ۴۳ تا ۴۵ روزه فروخت.

کویل نورد گرم (۲ تا ۵ میلی‌متر) با قیمت ۱۸.۳۰ تا ۱۹.۰۰ میلیون ریال (۵۰۸-۵۲۸ دلار) به ازای هر تن در بورس تهران در مقایسه با هفته گذشته ۱۸.۰۰ تا ۱۹.۲۰ میلیون ریال (۵۰۰-۵۳۳ دلار) در هر تن فروخته شد.

شرکت فولاد مبارکه در هفته گذشته مقداری کلاف نورد گرم را به قیمت ۱۵.۹۶ تا ۱۶.۳۷ میلیون ریال (۴۴۳ تا ۴۵۵ دلار) در هر تن کارخانه با تحویل ۴۲ روزه فروخت. چند هفته پیش مواد مشابه را به قیمت ۱۵.۷۶-۱۶.۲۱ میلیون ریال (۴۳۸-۴۵۰ دلار) در هر تن از طریق IME فروخته بود.

منبع: Financial Turbine

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.