ریزش قیمت ارز و سکه با ورود دلار به کانال ۴۰ هزار تومانی

0

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با آغاز هفته جاری قیمت ارز با کاهش روبرو شد. طی معاملات امروز، قیمت دلار در بازار غیررسمی وارد کانال ۴۰ هزار تومانی شده است.

بررسی میدانی خبرنگار ما نشان می دهد، دلالان امروز نتوانستند مانع از ورود دلار به کانال ۴۰ هزار شوند و هم اکنون دلار در بازار غیررسمی به قیمت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان معامله فروخته می شود. نرخ خرید دلار نیز ۴۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است. 

یکی از دلایل ریزش قیمت دلار در بازار، کاهش قیمت حواله درهم بوده است که مرز حمایتی ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان را شکسته و به نرخ ۱۳ هزار و ۶۸۰ تومان رسیده است. 

گروهی از معامله‌گران معتقدند برای اینکه قیمت دلار در دامنه ۴۰ هزار تومان تثبیت بدهد باید مرز درهم در قیمت‌های ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان نوسان کند.

یکی دیگر از دلایل ریزش قیمت دلار در بازار تهران، بازگشایی ناقص بازار هرات بوده است.  طبق اطلاعیه صرافان هرات، در شرایط فعلی به خاطر زلزله، فقط قیمت نقدی دلار هرات به بازار می‌‎‌آید و اتاق‌های هرات، قیمت فردایی و دستفروشی هرات تا آخر هفته تعطیل است.

به نظر می رسد، تغییر سیاست بازارساز از مداخله غیرمستقیم به مداخله مستقیم در بازار ارز و جبران کمبود ارز، یکی دیگر از دلایل افت قیمت دلار بوده است.

بسیاری از کارشناسان معتقدند طی روزهای آینده بازار ارز با کاهش بیشتری مواجه خواهد شد و با افت نرخ درهم، قیمت دلار تا مرز ۴۸ هزار تومان نیز پایین خواهد آمد.

[پایان پیام]


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.