سطح حمایتی شاخص کل از دست رفت/ خروج پول حقیقی شش روزه شد!

0

به گزارش اقتصادنیوز، در معاملات روز سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲، شاخص کل بورس تهران ۳ هزار و ۳۲۳ واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۹۷ هزار و ۷۱۱ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با رشد تراز ۷۷۸ واحد در رقم ۷۱۷ هزار و ۳۷۱ واحدی ایستاد.

شاخص کل فرابورس با افت ۱۰ صدم واحدی به رقم ۲۶ هزار و ۶ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش تراز ۲۸۶ واحدی به سطح ۱۲۸ هزار و ۴۵۲ واحد رسید.

ششمین روز فرار سرمایه حقیقی

امروز ششمین روز معاملاتی متوالی با خروج سرمایه حقیقی از بورس تهران بود. در انتهای معاملات امروز برآیند جریان پول حقیقی منفی ۱۱۳ میلیارد تومان بود که به نسبت روند روز معاملاتی گذشته با کاهش شدت همراه بود.

امروز نماد فولاد بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن ۲۳ میلیارد تومان بود. پس از فولاد، نمادهای وپاسار، وشهر، فملی و شپنا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای خزامیا و بکابل تعلق داشت و پس از این دو، نمادهای ثعمرا، فسوژ و وآیند بیشترین ورود را داشتند.

ریزش لیدرهای فلزی بازار سهام

امروز نمادهای رمپنا، خزامیا و وتجارت نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

در مقابل فملی، کگل و فولاد از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای آریا، خاور و پارتا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای وسپهر شگویا و زاگرس بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد تکاردان بیشترین تراکنش را داشت و خزامیا، خودرو و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در  فرابورس نیز  دی، بمولد و خاور بیشترین تراکنش را داشتند.

ریزش ۹ درصدی ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به ۱۸ هزار و ۹۲۳ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۱۱ هزار و ۱۰۹ میلیارد تومان بود که ۵۹  درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۹ درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم ۳ هزار و ۸۶۵ میلیارد تومان رسید.

نمادهای پرمعامله بازار سهام

در معاملات امروز نماد فملی بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات  آن ۷۵۶ میلیارد تومان بود.

پس از فملی، افران بیشترین ارزش معاملات را داشت و وغدیر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد یاقوت و همای در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام فملی با تعداد ۱ میلیارد و ۴۲ میلیون سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خودرو تعلق داشت. دو نماد وتجارت و کمند نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

افزایش صف‌های خرید در بورس

در معاملات سه شنبه، ۶۳ نماد صف خرید داشتند و ۵۲  نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد ۱۶ درصدی نسبت به روز کاری قبل به ۲۲۶ میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش ۱۴ درصدی به ۴۵۷ میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.