گلایه رئیس فرهنگستان هنر از بی‌توجهی به حوزه فرهنگ و هنر در کشور

خبرگزاری فارس :

 

بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز رئیس و معاونین فرهنگستان هنر مهمان کمیسیون فرهنگی بودند و مطالب خود را به نمایندگان ارائه کردند.

وی افزود: مهمانان جلسه امروز ما نسبت به بی‌توجهی به حوزه فرهنگ و هنر انتقاد داشتند و از آن گله‌مند بودند و عنوان کردند که نظر مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ در کشور تأمین نشده است و حوزه هنر هیچ برنامه‌ای برای ارتقای فرهنگ در کشور نداشته است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رئیس فرهنگستان هنر عنوان کرد که این فرهنگستان در دو سال اخیر تلاش داشته تا هنرمندان را از جاهای مختلف جمع کنند و از استعدادها و ظرفیت‌های هنری کشور استفاده کنند و ضمن اینکه به دنبال آن است تا از حقوق هنری و فرهنگی کشور در عرصه بین‌المللی حمایت کند در داخل کشور به یک سازمان‌دهی و ساماندهی در حوزه فرهنگ و هنر اقدام کند. 

نوباوه خاطرنشان کرد:‌ رئیس و معاونین فرهنگستان هنر عنوان کردند که هنر مهم‌ترین عامل رشد فرهنگ و همین‌طور رشد جامعه اسلامی ما است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:‌ در این جلسه نمایندگان آمادگی کمیسیون فرهنگی را برای پیشبرد اهداف فرهنگی فرهنگستان هنر اعلام کردند.

انتهای پیام/

 


گلایه رئیس فرهنگستان هنر از بی‌توجهی به حوزه فرهنگ و هنر در کشور