شناورسازی ساعت فعالیت ادارات از یکم مهرماه

0

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، مهران زینلیان در حاشیه ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان، اظهار کرد: شناورسازی ساعات شروع به کار کارکنان دستگاه‌ها و مدارس از جمله مهمترین موضوعات مطروحه در این نشست بود.

وی افزود: با لحاظ کردن نظر اعضا و بررسی‌های کارشناسی، طرح شناورسازی ساعت کاری ادارات و مدارس برای شش ماهه دوم سال جاری با توجه به سوابق گذشته این طرح مصوب شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: مطابق با مفاد این طرح، کارکنان دولت از یکم مهرماه می‌توانند ساعت آغاز به کار خود را از ساعت ۰۷:۰۰ تا ۰۸:۰۰ صبح با (کسب اجازه از مدیر مربوطه) به صورت شناور قرار دهند که به همین میزان به ساعت پایانی کاری آن‌ها افزوده خواهد شد.

وی ادامه داد: در خصوص مدارس نیز اداره کل آموزش و پرورش استان در همین بازه به فاصله‌های ۱۵ دقیقه حسب مقطع تحصیلی و پسرانه و دخترانه بودن برای حضور دانش‌آموزان زمان‌بندی و اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با تأکید بر این موضوع که اجرای این طرح حدود ۳۰ درصد به روان شدن ترافیک درون‌شهری کمک می‌کند، گفت: این مصوبه نخست در استان تهران به تأیید شد و تصویب رسید و استان اصفهان دومین استانی است که این مصوبه را اجرایی می‌کند.

وی اضافه کرد: در این جلسه به منظور حفظ ایمنی و سلامت دانش‌آموزان و تسهیل عبور و مرور خودروها مقرر شد سرویس مدارس برای سوار و پیاده کردن دانش‌آموزان به حیاط مدارس وارد شود.

وی خاطرنشان کرد: البته این مصوبه برای مدارسی که دارای حیاط هستند اجرایی می‌شود و با توجه به اهمیت ایمنی دانش‌آموزان این موضوع به تأیید مقام قضائی حاضر در جلسه نیز رسید.

[انتهای پیام]

منبع: ایمنا

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.