شوک افزایش قیمت بنزین و گازوئیل به رانندگان انگلیسی

0

‌‌‌‌‌‌‌به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، سازمان ملی رانندگان انگلیس اعلام کرد که در ماه آگوست به خاطر افزایش قیمت نفت در بازار جهانی قیمت بنزین و گازوئیل در انگلیس بیشترین افزایش ماهانه در 23 سال گذشته را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به ثبت رسانده است.

بر همین اساس قیمت هر لیتر گازوئیل 10 سنت افزایش یافته و موجب شده تا هزینه هر بار پر کردن باک خودرو برای رانندگان انگلیسی 5.54 دلار نسبت به ماه جولای بیشتر شود.

در همین مدت قیمت هر لیتر بنزین هم در انگلیس حدود 8 سنت رشد کرده؛ چراکه قیمت نفت در بازار جهانی در ماه آگوست به خاطر کاهش عرضه از سوی کشورهای اوپک پلاس افزایش چشم گیری داشته است.

سایمون ویلیامز، سخنگوی سازمان ملی رانندگان انگلیس می‌گوید که افزایش قیمت نفت به افزایش قیمت سوخت در انگلیس منجر شده و موجب شده تا رانندگان این کشور مجبور شوند هزینه بیشتری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای خرید سوخت بپردازند.

وی می‌گوید که در ماه آگوست شوک بزرگی به رانندگان انگلیسی وارد شد؛ چراکه آنها انتظار چنین افزایش قیمتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نداشتند.

در ابتدای ماه سپتامبر قیمت نفت در بازار جهانی به بالاترین میزان در ماه‌های گذشته رسید و دلیل آن هم پیش‌بینی‌ها نسبت به محدود بودن عرضه نفت به بازار جهانی از سوی عربستان و روسیه بوده است.

[پایان پیام]‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.