صادرات محصولات معدنی به ۴.۷ میلیارد دلار رسید؛‌ رشد ۷.۵ درصدی در هفت ماه

0

اکوایران: صادرات محصولات بخش معدن و صنایع معدنی طی ۷ ماهه ۱۴۰۲، با افزایش ۷.۵ درصدی به لحاظ ارزشی به بیش از ۷.۴ میلیارد دلار رسید.

به گزارش اکوایران؛ داده‌های اعلام شده از سوی (ایمیدرو) نشان می‌دهد شرکت های بخش معدن و صنایع معدنی از ابتدای فروردین تا پایان مهر، ۳۵ میلیون و ۸۷۷ هزار و ۴۶ تن محصول به ارزش ۷ میلیارد و ۴۲۰ میلیون و ۷۹۶ هزار دلار صادر کرده‌اند. این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۶ میلیون و ۳۰ هزار و ۵۳ تن به لحاظ حجم و ۶ میلیارد و ۹۰۱ میلیون و ۴۰۲ هزار دلار به لحاظ ارزشی بیشتر بوده است.

براساس ارزیابی‌های صورت گرفته از مجموع «صادرات محصولات معدنی» در بازه زمانی مورد بررسی ۶ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۷۸۷ تن به ارزش ۳ میلیارد و ۳۷۳ میلیون و ۸۲۰ هزار دلار «محصولات زنجیره فولاد» صادر شده است. حجم صادرات مس و محصولات پایین دستی هم در این مدت ۱۷۵ هزار و و ۲۴۷ تن به ارزش ۸۵۴ میلیون و ۸۷ هزار دلار بوده و در این مدت ۲۲۱ هزار و ۹۳۶ تن به ارزش ۵۰۳ میلیون و ۲۰۷ هزار دلار صادرات «زنجیره آلومینیوم و محصولات آن» ثبت شده است.

از سوی دیگر صادرات «محصولات زنجیره روی» هم در این مدت برابر با ۲۳۸ هزار و ۹۹۲ تن به ارزش ۳۲۷ میلیون و ۵۰۴ هزار دلار بوده است.

براساس داده‌های اعلام شده بخش دیگری از صادرات صورت گرفته در مدت زمان یاد شده شامل ۸ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۵۷۳ تن «محصولات زنجیره سیمان» به ارزش ۲۱۹ میلیون و ۵۴۹ هزار دلار و ۳۵۷۳ تن زنجیره مولیبدن به ارزش ۹۶ میلیون و ۸۱ هزار دلار بوده است.

 از سوی دیگر در این مدت۴۲ هزار و ۳۲۲ تن «انواع فرو» به ارزش ۸۳ میلیون و ۲۴ هزار دلار و ۴۳ هزار و ۷۰ تن« زنجیره سرب» به ارزش ۵۰ میلیون و ۹۲۵ هزار دلار صادرات صورت گرفته است. صادرات «محصولات زنجیره کروم» هم ۱۱۷هزار و ۸۷ تن به ارزش ۲۰ میلیون و ۴۳۴ هزار دلار بوده است.

 

[انتهای پیام]
منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.