صندوق بین‌المللی پول: اسرائیل به دلیل جنگ شاهد رکود اقتصادی خواهد بود

0

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل ایران اکونومیست به نقل از روسیا الیوم، کریستالینا جورجیوا، مدیر صندوق بین‌المللی پول هشدار داد که اسرائیل در نتیجه جنگ شاهد رکود اقتصادی خواهد بود.

جورجیوا در گفت‌وگو با رویترز در حاشیه اجلاس همکاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه افزود: درگیری‌های جاری همچنین برای کشورهای همسایه نوار غزه از جمله مصر، لبنان و اردن مشکلاتی را ایجاد می‌کند به نحوی که به درآمدهای گردشگری آسیب می‌زند و هزینه‌های مربوط به انرژی را بالاتر می‌برد.

وی با بیان اینکه جنگ غزه جمعیت و اقتصاد غزه را نیز نابود می‌کند، گفت:  درگیری کنونی بین اسرائیل و غزه تأثیر جدی بر اقتصاد کرانه باختری هم دارد.

مدیر صندوق بین المللی پول گفت: جنگ بین اسرائیل و حماس برای نوار غزه ویرانگر است و اقتصاد کرانه باختری به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و اسرائیل نیز شاهد رکود اقتصادی خواهد بود.

 وزیر خزانه‌داری آمریکا هم هفته گذشته با آغاز اجلاس همکاری‌های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (APEC)  در سانفرانسیکو اعلام کرده بود که وزرای دارایی این بر این قضیه اتفاق نظر دارند که گسترش درگیری اسرائیل و فلسطین تهدیدی برای اقتصاد جهانی است.

پایان پیام/

[انتهای پیام]

منبع: ایران اکونومیست

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.