عشایر نقش مهمی در امنیت غذایی و حفاظت مرزها دارند

0

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،‌ احمد سعیدی مسئول سازمان بسیج عشایری کشور در همایش سران ایلات، طوایف و معتمدان استان لرستان گفت: بزرگان و ریش سفیدان عشایر خدمات ، برکات و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران را بازگو کنند.

مسؤل سازمان بسیج عشایری کشور در ادامه سفرهای استانی خود در هفته بسیج عشایری  بعد از سفر به استان اردبیل روز گذشته به استان  لرستان سفر کرد.

سعیدی در لرستان ضمن دیدار با عشایر استان  و شنیدن دغدغه ها و صحبت‌های آنان ،با مسئولان استانی و فرماندهان بسیج عشایری استان لرستان نیز دیدار و گفتگو کرد و پیگیر رفع نگرانی های عشایر لرستان شد.

همچنین مسؤل سازمان بسیج عشایر کشور  شب گذشته در برنامه گفتگوی  ویژه خبری  شبکه افلاک اذعان داشت: تمام ظرفیت سازمان بسیج عشایری و سایر دستگاههای متولی امور عشایر باید به کار گرفته شود تا موانع رشد تولید عشایر به سرعت برداشته شود و این قشر بتواند با حداکثر توان در تحقق شعار سال  نقش آفرینی کند.

سعیدی خاطر نشان کرد: تهدید امنیت غذایی همیشه به عنوان یک حربه توسط کشور های مستبد زورگو علیه دیگر کشور ها استفاده می‌شود.

وی افزود: از عشایر به واسطه نقش آفرینی و ظرفیت مولد سازی که در امنیت غذایی کشور دارند، باید تجلیل شود و ما به عنوان خادم عشایر بتوانیم مسائل و مشکلات عشایر را تسهیل کرده و موانع را از سر آنان برداریم تا عشایر کشور بتوانند در ایفای نقش خود در امنیت پایدار غذایی بیش از پیش نقش آفرینی کرده و بهره‌وری بالاتری از خود نشان دهند.

مسؤل سازمان بسیج عشایری کشور در پنجمین روز از هفته بسیج عشایری که، عشایر، امنیت پایدار مردمی نامگذاری شده است از فرماندهان نمونه حوزه ی عشایری استان لرستان تجلیل و قدردانی کرد.

همچنین سرهنگ سعیدی در آخرین برنامه خود در سفر دو روزه به لرستان صبح دوشنبه اول خرداد در همایش سران ایلات و طوایف و معتمدان استان لرستان ضمن تاکید بر نقش عشایر در تثبیت و پیروزی نظام و انقلاب اذعان داشت: میراث‌داری عشایر از فرهنگ ایرانی و اسلامی از ویژگی‌های بارز این جامعه بزرگ است و هویت انقلابی عشایر بیش از هرچیز زبانزد عام و خاص است و در راستای جهاد تبیین همه بزرگان عشایر و سران طوایف نسبت به معرفی دستاوردهای نظام در جامعه عشایری باید تلاش کنند.

در پایان سفر سرهنگ سعیدی مسئول سازمان بسیج عشایری کشور، پروژه‌های آبخیزداری در مناطق عشایری که توسط گروه‌های جهادی بسیج عشایری استان لرستان انجام گرفته بود را افتتاح کرد.

[پایان پیام]


منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.